Yeni konsept ilk kez Türkiye'de

Yazdır

180 ülkede faaliyet gösteren, 30 milyon kişiye hizmet veren turizm operatörü TUI, yeni otel anlayışını Turizmde, ‘Puravida’ adlı yeni bir konsepte imza atan Avrupa’nın en büyük tur operatörü TUI, bunu ilk kez Antalya Belek’teki ElaQuality Resort Hotel’de uygulamaya başladı.

180 ülkede faaliyet gösteren, 30 milyon kişiye hizmet veren turizm operatörü TUI,yeni otel anlayışını Turizmde, ‘Puravida’ adlıyeni bir konsepte imza atan Avrupa’nın en büyük tur operatörü TUI, bunu ilk kez Antalya Belek’teki ElaQuality Resort Hotel’de uygulamaya başladı.

Bu amaçla düzenlenen toplantıda bilgi veren TUI Proje Sorumlusu Stefanie Schulze zurWiesch, ‘Pura’nın dinlenceyi temsil ettiğini bu nedenle bumodeli tercih eden misafirin tatil alanındamüzik, çocuk olmayacağını söyledi. ‘Vida’nın ise aktivite ve eğlenceyi temsil edeceğini belirten Wiesch, bunu tercih edenlerin de, step danstan aerobike, duvara tırmanmasporundan Türkmangalına kadar bir dizi etkinlikle buluşacağını vurguladı. 

 

5.3 milyon kişilik potansiyel 

Ela Genel Koordinatörü Vadi Karatopraklı ise Almanya’da 5.3milyon kişinin ‘Puravida’ konseptini alabilecek kapasiteye sahip olduğunu hatırlatarak, “Türk turizmini 12 aya yaymaya çalışıyoruz. Bu konsept bunadestek sağlayacak. Çünkü TUI kışın uçağını boş göndermeyeceği için yenimüşteriler de getirecek ve Türkturizmi kazanacak” dedi. 

 

TUI, 2015’e kadar bu tür 15 otel hedefliyor

TUI yeni otel konseptleri geliştirme sorumlusu Stefanie Schulze zur Wiesch, özellikle Avrupalılar’ın tatilkonusunda çok tok olduğunu vurguladı. Wiesch, “Avrupalı görmesi gereken tüm yerleri gördü, çekmesi gereken tüm fotoğrafları çekti. Bundan böyle misafirler çok değişik taleplerde bulunuyor. 2015’te Puravida konseptini uygulayan dünyada 15 otel hedefliyoruz” dedi.