Yağmurproje Tasarladığı Ofislerde Vizyon, Değerler ve Marka Farkındalığı Yaratıyor

Yazdır

Yağmurproje fonksiyonel, konforlu ve markaları temsil eden ofis projeleriyle firmaların müşterilerine vermek istedikleri mesajları pekiştiriyor

YAĞMURPROJE, OFİS TASARIMLARIYLA FİRMALARIN MARKA KİMLİKLERİNİ GELİŞTİRİYOR

İyi ve markayı yansıtan bir ofis ortamına sahip olmak günümüzde lüks olmaktan çıkıp bir ihtiyaç haline geldi. Her ofisin başlıca amaçları markalaşmak, marka değerine sahip olmak, müşterilerle devamlı, kaliteli ve güvene dayalı iletişim kurmak, ulaşılamayan müşterilere ulaşıp tanınır olmak ve rakipler arasından sıyrılmak.  Ofis tasarımları ise bu hedefte, firmaların vermek istedikleri mesajların iletilmesine yardımcı olan en önemli faktörlerden biri haline geldi.

Ofisler artık bundan on yıl önce göründüklerinden çok farklılar. İş ortamında sosyalleşme ve grup çalışması faktörleri ofislere yeni bir boyut kazandırıyor. Ancak fonksiyonel, konforlu ve markaları temsil eden ofis alanları yaratmak için büyük kaynaklara gerek yok. Kaliteli bir ofis deneyiminin anahtarı, hem çalışanlar hem de müşteriler için önemli olan elementlerin farkında olmanın altında yatıyor.

Yağmurproje Tasarladığı Ofislerde Vizyon, Değerler ve Marka Farkındalığı Yaratıyor

Özellikle ofis projelerinde başarılı mimari uygulamalara sahip olan Yağmurproje tasarladığı ofislerle markanın kimliğini geliştiriyor ve vurguluyor. Kurumsal kimliğe ait renk ve imgeleri, projenin çeşitli aşamalarında öne çıkartıyor, çalışma alanlarında çağrıştıracak şekilde yeterli miktarda kullanıyor. Bu sayede, ziyaretçilere firmanın hikâyesini, vizyonunu anlatacak, markanın özünü kavramasına olanak tanıyacak tasarımlar sunuyor.

Konya’da hayata geçirdiği Zermeram Ofis’te Yağmurproje bir bütün halinde, ziyaretçilere markanın değeri ve profesyonelliğini anlatıyor. Ofisin ziyaretçiler için ilk izlenimi yaratan kısmı olan giriş ve banko çevresiyle, muhteşem bir etki yaratıyor. Karşılama alanı tasarım konseptinin bir özeti gibi olup, ofise girer girmez ziyaretçilere markanın kültürü hakkında fikir veriyor. Çalışma alanlarına doğru ilerledikçe, markaya dair dozu iyi ayarlanmış ipuçları ile bu etki sürdürülüyor. Bu projede yine çalışanların kullandıkları alanların kalitesi de artıyor.

Marka ile ofis arasındaki bağı kuvvetlendirmek adına atılacak adımlardan biri olan ürün sergilemeyi, Yağmurproje Bolluca Ofis tasarımında hayata geçiriyor. Ofisin belirli alanlarında ürünü sergileyerek hizmet verdiği alanı ve ürünü sunmuş olup, benimsediği mesajını veriyor.

Kısacası, başarılı şirketlerin iyi ofis alanı tasarımlarına bütçe ayırmasının altında yatan nedenler oldukça mantıklı. Markaların değer ve vizyonunu başarılı şekilde yansıtan Yağmurproje, somut bir şekilde, yaşayan ve işleyen mekânlarla markaları temsil etmeyi başarıyor.

Yağmurproje kimdir?

Mimar Mahmut Emre Yağmur tarafından 2008 yılında kurulan, 2014 yılında Mimar Teoman Aytolan’ın da ortak olduğu Yağmurproje, İstanbul merkezli ofisinde mimari ve iç mimari disiplinler kapsamında tasarım, tasarım danışmanlığı, tasarım yönetimi, uygulama, kontrolörlük ve müşavirlik hizmetleri sunuyor. Müşteri gereksinimlerini ve hedeflerini doğru olarak anlamayı, mekân ihtiyaçlarıyla birleştirerek tasarlayacakları yaşam alanlarını daha akıllı, daha cesur ve gelişime daha yakın hale getirip projelerini kapsamlı bir tasarım ve uygulamayla sunuyorlar.

Bütüncül sonuçlara ulaşmak için, içinde bulundukları zaman ve mekânlara ait çözümler üretmek amacıyla ele alan Yağmurproje, yurt içinde ve yurt dışında birçok konut, ofis, mağaza, kafe, restoran, kültürel ve toplumsal yapılar gibi farklı fonksiyonlardaki ve sektörlerdeki projeler üzerinde çalışıyor.

Yağmurproje, mimari ve iç mimari tasarımın bir bütün olduğunu ve ikisinin de kriterlerinin bağımsız bir sanat olmadığını savunarak, tasarlanan ilk taslaktan projenin son haline kadar her aşamada fonksiyonel ve rasyonel değerler çerçevesinde proje takibi sağlıyor. Güncel malzeme ve teknolojinin getirdiği çözümlerle projenin iyi bir tasarım olmasının yanı sıra hızlı, ekonomik ve mümkün olan en yüksek kalitede üretilebilir olmasını sağlamayı amaçlıyor.

T +90 212 603 23 30 / info@yagmurproje.com / http://yagmurproje.com

Ayrıntılı Bilgi İçin:DEZİNTİ TASARIM DANIŞMANLIK

Mimarlık ve Yapı sektöründe 20 yıllık profesyonel meslek hayatının ardından, yine Türkiye’nin bu en güçlü sektörüne katkıda bulunmak için bir araya gelmiş, sektörün dinamiklerini çok iyi tanıyan, hedef kitlenin beklentilerini birebir yaşamış kurucusu mimar olan bir oluşum. Mimarlar, tasarımcılar, yazılımcılar ve pazarlama danışmanlarından kurulu etkin ve deneyimli ekibi ve güçlü çözüm ortaklarıyla yıllarca ilgili alanlarda birçok dijital yayıncılık, doküman yönetimi, katalog, tanıtım ve pazarlama projesini var etti ve geliştirdi. Tasarım, mimarlık, yapı üçgeninde yer alan firma, kurum, kuruluşlara; danışmanlık, stratejik planlama ve pazarlama, marka bilinirliği, iletişim, araştırma/geliştirme ve organizasyon hizmetleri sunuyor. (www.dezinti.com / www.dezintidanismanlik.com / dezinti@dezinti.com)           
Etiketler

Yağmurproje