Ünlü Müteahhitlerden Başarılı Olma Tüyoları!

Yazdır

Doğru Lokasyonda tüketicilerin taleplerini karşılayacak projeler üreterek büyüdüler, ve sektörle ilgili deneyimlerini paylaştılar.

 

Ziya Yılmaz (Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı)

Başarılı markaları başları bulutlarda olabilir ama ayakları yere sağlam basar. Marka dediğimiz kavramın sadece bir ürün logosundan ibaret olmadığını artık çoğu insan biliyor. Satıcı sözünü tutmaya devam ettiği sürece müşteride o markayı almaya devam eder. Ben kırk kez düşünür bir kez yaparım. Yapı olarak mükemmeliyetçiyim, hatayı asla kabul etmem.

 

İnanç Kabadayı ( Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı)

 Başarı için sektörü çok iyi bilmeniz gerekiyor. Tüketicinin nabzını çok iyi tutmalı, onun beklentilerine uygun projeler ortaya koymalısınız. Gayrimenkul geliştirmede en önemli etken, doğru lokasyonda doğru projeyi, doğru fiyatlarla sunmaktır.

 

Bilent Dindar (216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı)

Başarılı olmanın Yolu Müşterinin Talebini Önceden belirlemek ve buna uygun proje üretmekten geçer. Ayakları yere basan hayali olmayan bir proje yapıp, kullanılan malzemeden ve kaliteden ödün vermezseniz başarılı olursunuz.

 

Osman Bakırcı ( Osmanlı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı)

Günümüzde konutta inanılmaz bir patlama var, Her geçen gün yeni bir inşaat projesinin temelinin atıldığına şahit oluyoruz. Buz yüzden Farklı Olmak ve Fark Yaratmak zorundasınız. Bu sayede bir adım ine geçebilirsiniz. Tabii ki bir projeyi tasarlamadan önce bulunduğunuz bölgenin şartlarını iyi bilmeniz, potansiyel müşterilerinizin beklentilerini iyi analiz etmeniz gerekir.

 

Tamer Özyurt (Özyurtlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı)

İnşaat Sektöründe başarılı olmak için iyi bir arsa stoğunuz olmalı. Şehrin gelişim aksındaki arazileri iyi tespit ederek buralara yatırım yapmalısınız. Banka kredisi yerine öz kaynaklarla büyümeyi tercih etmelisiniz. Bu sayede krizlere karşı dayanıklı olursunuz. Birde tabii kaliteden ödün vermemeniz gerekir.

 

Turgut Güven ( Pera Yapı Yönetim Kurulu Başkanı)

Konut ve Gayrimenkul sektöründe başarılı olmanın ilk koşulu doğru lokasyon seçimidir. İnsanların ihtiyaç ve beklentilerini iyi öngörebilmeniz gerekir. Müteahhitler Taahhüt ettikleri işi doğru yapmalı ve arkasında durmalıdır. Her yeyi projede bir öncekinin önüne geçmeye çalışarak, yenilikleri buna bağlı olarak teknolojiyi takip etmek başarı için şarttır.

 

Mehmet Yalçıntepe ( Yalçıntepe Group Yönetim Kurulu Başkanı)

Yatırım bölgesi çok büyük önem taşıyor. Hedeflenen müşteri profilini ve müşteri alım gücünün bilimsel verilere dayanılarak ölçülmesi gerekiyor. Nasıl Olsa Satarım mantığı ile bu iş yapılmamalı.

 

Ramadan Kumova ( Fer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı)

Öncelikle Gayrimenkul projesini geliştireceğiniz bölgenin geçmişini çok iyi bilmeniz, bugününü iyi anlamanız ve geleceğinizi iyi analiz etmeniz gerekiyor. Çevrenin ihtiyaçlarını doğru belirlemekte çok önemli.

 

Hüseyin Ekli (Mintek Yapı Yönetim Kurulu Başkanı)

İlgilendiğiniz bölgenin havasını iyi koklayabilmeniz yani nasıl bir projeye ihtiyaç olduğunu saptayabilmeniz gerekiyor. Hangi fiyat aralığında satışın efektif olduğu da tespit edilmeli. Bir diğer önemli nokta ise projeler hayata geçtikten sonra sitenin veya binanın iyi yönetilmesi.

 

Servet Samsama ( Cuno Yapı Yönetim Kurulu Başkanı)

Konsept  projeler, amaca uygun tasarımlar, etkili bilgi yönetimi, risk yönetimi, iyi pazarlama stratejisi, kaliteli üretim ve ileri teknoloji kullanımı, sunum ve işi bilen profesyonellerle çalışmak başarıyı getiren faktörlerdir.

 

 

 

 

 

Para Dergisi