Türklerin favorisi Antalya, yurtdışında ilk tercih Amsterdam

Yazdır

Seyahat arama sitesi momondo, “Türkler bu bayramda nereye gidiyor?” sorusunun peşine düştü. momondo verilerine göre yurtiçinde en çok aranılan destinasyon Antalya, yurtdışında ise Amsterdam

Yaz sona erdi, ancak havalar fazla soğumadan keyifli bir tatil yapmak için hâlâ bir şans var. Türkiye'nin dört bir yanından pek çok kişi, Kurban Bayramı tatilini ve okulların bu yıl geç açılacak olmasını fırsat bilerek planlarını yapmaya şimdiden başladı bile. Peki en çok seyahat etmek istediğimiz ve dolayısıyla en çok uçak bileti aradığımız destinasyonlar hangileri? Seyahat arama sitesi momondo'nun verilerine[1] göre yurtiçinde seyahat edeceklerin favorisi Antalya, yurtdışında ise ilk tercih Amsterdam.

momondo verilerine göre, bayram tatilinde yurtiçinde seyahat etmeyi planlayanlar, sırasıyla en çok Antalya, İstanbul ve İzmir için uçak bileti araması gerçekleştirdi. Turistik amaçla ve akraba ziyareti için seyahat etmek isteyenlerin diğer favori destinasyonları ise Adana ve Bodrum oldu.

ALMANYA, RUSYA VE HOLLANDA FAVORİ ÜLKELER

Bayram tatilini yurtdışında geçirmek isteyenlerin favori ise Hollanda'nın turistik başkenti Amsterdam oldu. Türkiye genelinden Amsterdam için gerçekleştirilen uçuş aramaları, sayıca Adana ve Bodrum gibi popüler yerli noktaların bile önünde yer aldı. Amsterdam'ın ardından en çok tercih edilen diğer yabancı destinasyonlar ise sırasıyla Sırbistan'ın başkenti Belgrad ile her daim Türk turistlerin ilk tercihleri arasında yer alan Paris oldu. KKTC'deki Ercan Havalimanı ve Ukrayna'nın başkenti Kiev ise listenin dördüncü ve beşinci sıralarında yer aldı.

Ülkeler bazında bakıldığında ise Türkiye çıkışlı uçuşlar için en çok uçuş araması yapılan ülkeler, büyük bir Türk nüfusuna ev sahipliği yapan Almanya ile Rusya, Hollanda, İtalya ve Ukrayna oldu.

momondo hakkında:

momondo.com.tr uçak bileti, otel ve kiralık araçlar için en iyi fiyatları bulabileceğiniz ücretsiz, bağımsız ve global bir seyahat arama sitesidir. Bugüne kadar birçok ödül alan momondo, sektör öncüleri CNN, New York Times ve Daily Telegraph tarafından tavsiye edilmiştir. Genel müdürlüğü Kopenhag'ta olan momondo 31 ülkede hizmet vermektedir. momondo'nun iPhone, Android için ücretsiz uygulamaları bulunmaktadır.[1] Veriler, momondo.com.tr aracılığıyla 18 – 27 Eylül arasındaki tarihleri arasındaki uçuşlar için yapılan aramalardan derlenmiştir.