Türkiye’nin en kapsamlı mobilya ve dekorasyon merkezi  interia’da kiralamalar başladı

Yazdır

Türkiye’nin en kapsamlı, İstanbul’un konusunda en büyük kapalı alanına sahip mobilya ve dekorasyon merkezi interia, kiralamaları Türk Lirası ile yapacağını açıkladı. Sektöre yeni bir soluk getirecek olan merkez, 47 bin metrekarelik kiralanabilir alanıyla kiracılarına uygun çözümler sunuyor

İnşaat sektörünün genç ve yenilikçi yatırımcısı Nobis A.Ş’nin Dudullu’da hayata geçirdiği en kapsamlı projesi olan mobilya ve dekorasyon merkezi interia, tematik AVM’ lerin önemli isimlerinden biri olacak.

Yapımı tamamlanan ve Türk lirası ile firmaların ihtiyacına uygun kiralama seçenekleri sunan interia, mobilya ve dekorasyon markalarının yerleşimine hazır. 

İstanbul’un gelişen bölgesi Anadolu Yakası Dudullu’da 110 bin metrekarelik kapalı alanda faaliyet gösterecek olan interia, sektörün öncü markalarını tek çatı altında toplayarak mobilya alışverişini güvenli ve konforlu hale getirmeyi hedefliyor. Merkezde mobilya ve ev dekorasyonunun tamamlayıcı ürünleri ev tekstili, aksesuar ve aydınlatma firmaları da yer alacak.

Metrekare özgürlüğü

Toplamda 5 katı mağazalara ayrılmış 47 bin metrekare kiralanabilir alanı bulunan interia, kiracılarına ihtiyaçlarına uygun büyüklükte mağaza kiralama imkanı sunuyor. Bünyesinde barındıracağı markalar için 165 metrekarelik birimlerden binlerce metrekare büyüklüğe sahip showroomlar tasarlayan interia, kiracılarının ihtiyaçlarına özel ve esnek seçenekler sunuyor.

Ayrıca 6000 m2 lik etkinlik alanı, Cafe, Restoran gibi dinlenme ve sosyal alanlarıyla yerli ve yabancı ziyaretçilerini yıl boyunca ağırlayarak mobilya ve dekorasyon alışverişinde çekim merkezi olmayı hedefliyor.

Yenilikçi bir yönetim anlayışıyla, firma temsilcilerinden oluşacak “Danışma Kurulu” sayesinde, kiracılarına da söz hakkı veren interia’ nın Genel Müdürü Nadir Kayacan, “interia, mobilya sektörünün ihtiyaçlarına uygun çözümlerle projelendirildi. Bu nedenle iş ortağımız olan kiracılarımıza her türlü kolaylığı sunacağız. Perakende pazarını geliştirmenin yanı sıra, yeni satış ve dağıtım kanallarıyla da buluşmalarını sağlayacağız” dedi.

İnteria’dan ihracata destek

Geliştirdiği iş modeli ile sektöre yeni bir soluk getirmeye hazırlanan interia, temsil edeceği firmaların perakende ticaretinin yanı sıra ihracatını da geliştirmeyi hedefliyor. Kayacan, “interia, mobilya ve tamamlayıcı ürün gruplarını temsil eden bir ticaret merkezi olarak konumlandı. Hedeflerimiz arasında iş ortaklarının hem iç hem de dış pazarlarda ticaretini artıracak farklı stratejiler geliştirip destekler üretmek yer alıyor. Geliştirdiğimiz bu yeni iş modeli ile sektörde bir fark yaratacağız. Uzun zamandır üzerinde düşünüp çalıştığımız bir proje oldu. Her detayı ile ayrı ayrı ilgilendik. Ülke ekonomisine güç katacak ihracat ise bizim için ayrı önem taşıyor. Geliştirdiğimiz “İhracat Destek Programı” ile ticaretin sınırlarını geliştireceğiz. Firmaların ihracat yapmayı hedefledikleri ülkelerde potansiyel satın almacıları onlar için araştırıp, üretimlerini farklı alıcı grupların ilgisine sunacağız. Bunun yanı sıra İhracat Genel Müdürlüğü, TİM ve tüm sektör temsilcileri ile koordinasyon içerisinde çalışarak ticarette firmalara yeni ufuklar açacak olanaklar sağlayacağız” dedi.

Tasarım kültürüne destek

interia aynı zamanda “mobilya sektörü için bir fikrim var” diyenlerin yaratıcı düşünceleri ürettikleri bir alan olacak. Yenilikçi işletme modeliyle interia, ‘Tasarım Kültürüne Destek’ programı kapsamında ‘İstanbul Tasarım Günleri’ adıyla her yıl düzenlenecek uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapacak. interia Genel Müdürü Nadir Kayacan, “6 bin metrekarelik özel bir alan ayırdık. Bu alan “mobilya sektörü için bir fikrim var” diyen herkese açık. Yaratıcı gruplar, tasarımcılar, üniversite öğrencileri, akademisyenler, kendine alan yaratmak isteyen her kişi ve oluşum bu uygulama alanında yıl boyu etkinlikler gerçekleştirebilecek” şeklinde konuştu.

Yenilikçi tasarımı ile dikkat çekiyor

interia mimari tasarımı ile de dikkat çekiyor. Yenilikçi ve geleceğe dönük görüşlerle tasarlanan interia, iç mekandaki tavan ışıklıkları sayesinde gün ışığı ile aydınlatılan üç geniş avlu ve etrafında iç sokaklar yer alıyor. Akıllı aydınlatma stratejisi ile yönlendirme yapılan bu sokaklar yenilikçi bir tasarım anlayışı taşıyor. interia, mağazaların ön plana çıktığı, ticareti canlandıran bir sokak hissi vermesiyle dikkat çekiyor.
Etiketler

İnteria