Türk turizmciler, Almatı çıkarmasına hazırlanıyor

Yazdır

Bu sene 13. kez düzenlenecek KITF 2013 Uluslararası Turizm fuarı 24/26 Nisan tarihlerinde Kazakistan'ın başkenti Almatı şehrinde başlıyor.

Bu fuar, sezon öncesi BDT pazarındaki son fuar olma özelliğini taşıyor. Bu nedenle turizmciler, yüksek alım gücü olan müşterileri kendi tesislerine çekmek için kıyasıya mücadele edecek.

Fuara olan yoğun ilgi nedeniyle Atlasjet Havayolları,Gülnar Tour işbirliği ile özel sefer düzenleyerek Antalya/Almatı arasında direk uçuş planladı.

2013 sezonunda yaklaşık 350.000 taticli turistin Antalya ve Bodrum'a gelmesi bekleniyor. Bugüne kadar yaklaşık \%20'lik potansiyel,erken rezervasyon kampanyaları ile gerçekleşmiş durumda...

Kazakistan'ın çeşitli şehirlerinden Antalya ve Bodrum'a haftada yaklaşık 65 sefer düzenleniyor. Bu seferlerin büyük bölümü Atlajet ve Corendon havayolları işbirliği ile Gülnar Tour tarafından yapılıyor. Bunun yanında Sky Airlines, Pegasus, THY ve Air Astana da partnerleriyle işbirliği yaparak bu pazardaki yerlerini alıyor.Kaynak:Turizmgüncel.com