Trendist Ataşehir'de 10 Milyon dolarlık Tasarruf

Yazdır

İnşaat süreci devam eden Trendist Ataşehir projesi, doğaya katkı sağlarken tasarrufu da ön planda tutuyor. Çevreci özeliklere sahip olan projenin 10 milyon dolar tasarruf sağlayacağı belirtiliyor.

Solid İnşaat ve K Yapı tarafından inşa edilen Trednist Ataşehir projesi, hafriyattan çıkan yararlı malzemeleri geri dönüştürerek tekrar inşaatta kullanıyor. Projede saatte yaklaşık 200 ton malzeme geri dönüştürülüyor. Bu dönüştürme işleminde 10 milyon dolarlık tasarruf sağlanacağı ifade ediliyor.

Trendist Ataşehir'de Önce Ağaçlar Taşındı

"Tüm Zamanların Projesi" sloganıyla yükselen Trendist Ataşehir, öncelikle hafriyat alanında bulunan ağaçları, projenin yanı başına yapılacak olan Ataşehir Kent Park projesinin alanına taşıdı. Şimdi de hafriyat çalışmalarında geri dönüşüm uygulanıyor.

İnşaattan Çıkan Kayalar Değerlendiriliyor

Trendist Ataşehir'de inşaat alanından çıkan kaya parçaları, kırma - öğütme sisteminden geçirildikten sonra elek sistemine yollanıyor. Elek sisteminde de farklı çaplara sahip elekten bulunuyor. Bu sistem sayesinde kayalar mıcır, taş tozu gibi inşaatta kullanılacak malzeme haline dönüştürülüyor. 0-38 milimetre ve üstü olarak ayrıştırılan malzemeler, temel altı blokaj, dolgu malzemesi olarak yeniden değerlendiriliyor.

820 Konut Bulunuyor

Ataşehir'in merkezinde hayata geçirilen Trendist Ataşehir'de 820 konut bulunuyor. Projede 1+1'den 4+1'e kadar farklı daire seçenekleri yer alıyor. İstanbul'un en büyük şehir parklarından biri olacak olan Kent Park'a komşu olan projede yüzde 1'lik KDV oranı bulunuyor.

Teslimler 2015'te

Teslimlerin 2015 yılı sonunda yapılacağı belirtilen Trendist Ataşehir projesinde AVM yerine dükkanlar yer alıyor. Projede açık ve kapalı spor alanları, kapalı ve açık yüzme havuzları, doğal yeşil alanlar mevcut.

Kuleler Adalar ve Deniz Manzaralı

Trendist Ataşehir'deki rezidans kule stüdyo, 1+1 ve 2+1 dairelerden, Trendist Kuleler ise ağırlıklı olarak 3+1 dairelerden meydana geliyor. Kuleler Adalar ve deniz manzaralarıyla dikkat çekiyor.

7 Katlı Bloklarda Yaşam

Klasik Avrupa mimarisi ile tasarlanan 7 katlı bloklar 3+1 ve 4+1 daire seçenekleriyle yükseliyor. Trendist Ataşehir projesinin satış ofisi Ataşehir Bulvarı, numara 19 Ataşehir adresinde yer alıyor.

 

 

TRENDİST ATAŞEHİR İLETİŞİM