DALGA KULE

DAP  DALGA KULE

 

Dünyada ve ülkemizde ilk defa kullanılan bir mimariyle,

deniz dalgasından esinlenerek tasarlanan Dap Dalga Kule   Dragos-Maltepe’de hayata geçiyor.

 

Tarihçe

Yerleşim bölgesi olarak Maltepe’ nin tarihi Bizans dönemine kadar gitmektedir.Bizans dönemindeki ismi Bryas’tır. Maltepe adı höyük,Tümülüs (yığmatepe) gibi içinde define bulunan tepelere verilen isimdir. Kocaeli yarımadasının fethinden sonra Türklerce Maltepe adı verilmiştir. Maltepe ilçesinin gelişimi hızla devam etmektedir. Geçmişten günümüze  önemli bir sahil ilçesi olarak seçkin ve dingin bir yaşam arzu edenlerin cazibe merkezi haline  gelmiştir.

 

Geçmişte ünlü ve varlıklı kesimin gizli cenneti olan Dragos-Maltepe bölgesi,

bugün de yeni çağa uygun projeleriyle prestijini koruyor. Bir zamanlar muhteşem villaların yer aldığı bölgede denize en yakın rezidans projesi olarak nitelendirilen DAP DALGA KULE muhteşem Adalar manzarasına hakim konumuyla dikkati çekiyor.

 

Coğrafi olarak bakıldığında, Prens Adaları’nın, özellikle Büyükada’nın devamı gibi görülen bölge, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin İstanbul Çevre Düzeni Planı’nda kentin üç yeni çekim noktasından biri olarak gösteriliyor.

 

Kadıköy ve Bağdat Caddesi’ne olan yakınlığıyla, E-5’le sahil yolu arasında, tren ve minibüs yoluna paralel konumuyla, havaalanı, feribot iskelesi, marina ve metroyla çevrili ulaşım ağıyla güçlü bir lokasyon sergiliyor. Kentsel dönüşüm projesinin pilot bölgesinde yer alması ve dünyanın en büyük Adalet Sarayı’na ev sahipliği yapması da ekstra etkenler.

 

Son dönemde seçkin projelerin durağı Dragos-Maltepe

Geçmişten günümüze önemli bir sahil ilçesi olarak seçkin ve dingin bir yaşam arzu edenlerin cazibe merkezi haline gelen Dragos-Maltepe bölgesinde, Dragos Royal Towers,Dap Royal Center ve Dap Burgu Kule projelerinin inşaatını sürdüren Dap Yapı , Dalga Kule ile bölgedeki proje sayısını 4’e çıkarıyor.

 

Proje, mimarisi ile dünyada bir ilk olacak

Deniz dalgasından esinlenerek tasarlanan proje, dalgaların zeminden itibaren dikey yükselerek bulutları yakaladığı 22’şer katlı 2 kuleyi işaret ediyor. Dış yüzeyde camların yansıma hareketleriyle kuvvetlenen mavilik, sonsuz deniz ve gökyüzü manzarasıyla kucaklaşıyor. Adalar, havuz, bahçe ve şehir manzarasıyla bütünleşiyor.

 

Terasta  jakuzi

Projenin yüzde 80 gibi geniş ve önemli bir bölümü yeşil ve sosyal alanlar için ayrıldı. Dört mevsim kullanılan açılır-kapanır yüzme havuzu, yürüyüş ve koşu parkurları ve çok amaçlı spor sahasının yanı sıra sosyal tesis bünyesinde fitness center, sauna, Türk Hamamı ve masaj odaları gibi keyifle değerlendirilebilecek alanlar, açık ve kapalı otoparklar bulunuyor. Blokların 9. katında kafe ve kahvaltı salonları, blok üstlerindeki roof’larda ise 360 derecelik manzaraya hakim  jakuziler yer alacak.

 

Evde otel konforu

Yatırım değeri ve konsepti farklı gayrimenkul projelerini takip edenlerin henüz lansmanı yapılmadığı halde yoğun ilgi gösterdiği proje, yüksek kira getirisi hedefleyenler, işi gereği sık seyahat edenler, yeni evli çiftler, genç işadamları, Doktorlar, avukatlar ve bölgede bulunan özel üniversitelerde okuyan öğrenciler tarafından tercih edilecek.

 

 

Kurumsal yönetim sistemi

Dış mimari farklılığına paralel, iç mimaride de göz kamaştıran bir dekorasyon zenginliği arz eden proje, işletme ve kullanım açısından değişik bir rota izleyecek. Daireler, kullanıcısına ve özellikle yatırımcısına yurt dışında hayli yaygın olan “oturmadığın dönemde kirala” modeliyle alternatif kazanç imkanı sağlayacak. Haftalık, aylık ve yıllık kiralanabilecek olan daireler profesyonel bir yönetim sistemiyle işletilecek. Evde otel konforu sunan projede daire sahipleri kendi yerlerini rezidans olarak kiralayarak ekstra gelir elde edebilecek; kira toplama veya kiracı bulma gibi konularla ilgilenmeyecekler.

 

SINGLE, SUIT ve GRAND SUIT

Projede iki adet rezidans konut bloğu, A Blok’ta 178 adet konut, B Blok’ta 176 adet konut ve 15 adet dükkan olmak üzere toplamda 369 üniteden oluşuyor. ( Projenin ikinci fazıyla birlikte rezidans ve dükkanların sayısı 800 üniteye tamamlanacak.)

 

Büyüklükleri 45 ila 105 metrekare olarak değişen stüdyo, 1+1 ve 2+1 rezidans daireler;

Single (stüdyo), Suit (1+1) ve Grand Suit (2+1) olarak adlandırılıyor. Akıllı kat planları ile en küçük dairelerde bile optimum kullanım alanları sunuluyor.

 

Fiyat aralığı 149.000 TL – 590.000 TL

 

Ödeme planı; \% 30 peşinatla 36 aya kadar firma bünyesi kapsamında vadelendiriliyor.

 

SINGLE - STUDYO           45 - 61 m2 arasında

 

A Blok 105 adet

B Blok 106 adet 

 

 

SUIT  - 1+1                           60 - 88 m2 arasında

 

A Blok 48 adet

B Blok 47 adet

 

 

GRAND SUIT  - 2+1           84 - 105 m2 arasında

 

A Blok 25 adet

B Blok 23adet

 

Bağdat Caddesi’ne 5 dakika

Metroya ve E-5’e 600 metre

sahil yoluna 800 metre

 

Ulaşım olarak oldukça kuvvetli bir noktada konumlanan DAP DALGA KULE, kentsel dönüşüm projesinin pilot bölgesinde yer alıyor. 21 adliyeyi birleştiren dünyanın en büyük Adalet Sarayı’na 2 km, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 10 km, Pendik Yalova Feribot İskelesi ve 1000 yat kapasiteli Pendik Marintürk‘e 5 km mesafede.

 

Yatırım değeri artacak

Projeye çok yakın konumda olan Tekel’e ait yer renove edilerek üniversite ve kampüs alanına çevrilecek ve binlerce öğrenciye eğitim imkanı sağlayacak. Kartal Adliyesi’nin Yüksek İstinaf Mahkemesi olarak yeniden yaşama geçecek olması bu alanda yoğun bir personel ve ziyaretçi trafiğini işaret ediyor. Bölgede Maltepe Carrefour, Pendorya, Neomarin gibi pek çok AVM, Maltepe, Yeditepe, Okan ve Sabancı Üniversitesi, Ahmet Şimşek, Coşkun ve Doğa Koleji gibi eğitim kurumları ve Sema, Bölge ve Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin yanı sıra yapımı planlanan bir fuar ve kongre merkezi de bulunuyor. Geçmişten günümüze önemli bir sahil ilçesi olan Maltepe, insanların yaşamak için can atacağı bir cazibe merkezine dönüşüyor.


Projeye Mesaj Gönderin
Yenile