ADANUSPARK

ÇUKUROVA GAYRİMENKUL HAKKINDA

1993 yılında bir aile şirketi olarak kurulan 18 yıllık geçmişi ile gayrimenkul ve inşaat sektöründe yenilikçi, çevreci ve müşteri odaklıbir anlayışla faaliyetlerini bugüne kadar sürdüren şirket, toplam 19 nitelikli inşaat projesi bitirmiştir.

   

Mersin'de toplam 500 dairelik yurtdışıodaklımüşterilerimize yönelik yazlıkLiparis 4 ve Liparis 2 projelerinde yapımcıortak olarak yer almış, Adana'daÇukurovaadıyla çeşitli projeleri inşa etmişve son yıllarda Platin A.Ş.(Yüzevler Platin Konutları, Toros Platinkent ), TMT Grup (Gölvadi Evleri), Kent Yapı(Eserkent) adıaltında özel ve nitelikli konut projelerini hayata geçirmiştir.

 

İstanbul'da ADANUSPARK adıyla nitelikli diğer bir site projesine 2009 yılında başlamışolan şirket, gayrimenkul ve inşaat sektöründe aktif olarak yer almaya devam etmektedir. Tüm şirketleriSon Grupadıaltında tek çatıda toplayarak, sağlıklışekilde şirketlerin gelişmesi için çalışmaktadır.

 

 Adana’dan sonra İstanbul’da da gayrimenkul ve inşaat sektöründe aktif olarak yer almaya devam edenÇukurova  Gayrimenkul  2009 yılında başladığıADANUSPARK projesini  Eylül 2011 itibariyle teslim etmeye başlamıştır.

 

 

ADANUSPARK PROJESİHAKKINDA

ADANUSPARK TASARIM

Kartal'ın en prestijli projelerinden olan ADANUSPARK, Kartal- Tem bağlantıotoyolu üzerindeki 10 bin m2 arsa üzerine 180 dairelik residence konforuna sahip bir şekilde inşa edildi. 


 

ADANUSPARK , Aile olgusu öneminin bilinciyle , daire sayısınıve metrajlarını, güvenli, ferah ve huzur içinde yaşanılmasıüzerine kurmuşbir projedir. 

 

ADANUSPARK, ideal bir yaşama dair en güvenli, en fonksiyonel ve keyifle yaşanabilir mekânlar için TAGO mimarlık Gökhan Aktan Altuğve Tatsuya Yamamoto tarafından projelendirildi.
 

En son Deprem yönetmeliğine uygun ve yüksek inşaat kalitesiyle projelendirilen ADANUSPARKmaksimum dayanıklıkaya zemin üzerine inşa edildi. ADANUSPARK, inşaat altyapısınıve binaların içdonanım ürünlerini yüksek kaliteli markalardan oluşturmakla sizin için güvenli, ferah, huzurlu bir yaşamın kapılarınıaçıyor.

  

ADANUSPARKProjesinde inşaat tekniği olarak lüks konut inşaatlarında kullanılan konvansiyonel sistem kullanıldı. Proje, çok sağlam kaya zemin üzerine inşa edilmesine rağmen 10 metre temel derinliği kazılarak deprem esnasında binaların mukavemeti arttırılmıştır. Statik hesaplamalar C–30 beton sınıfına göre çözüldüğü ve arsa zemini  tamamen sert kaya olduğu halde, depreme dayanma gücü en yüksek olan C–35 sınıfıbeton kullanılmıştır.  

 

Ayrıca yan daireden gelebilecek sesleri  engellenmek için daireler arasında 110 cm lik galeri boşluklarıbırakılmıştır. Dışcephede 30 cm Ytong gazbeton ve 8 cm ses ve ısıizolasyon levhalarıkullanılarak, 38 cm duvar kalınlığıile ısı-ses yalıtımının standartların çok üzerinde olmasısağlanmıştır.

 

ÇÖZÜM ORTAKLARI

ADANUSPARKprojesinde, alanında isim yapmışmarkalarla çalışıldı.

Mimari Proje: TAGO Mimarlık - Gökhan Aktan ALTUĞ, Tatsuya YAMAMOTO

Statik Proje: YapıTeknik

Elektrik Proje: HB Elektrik

Mekanik Proje: ERSA Tesisat Mühendislik

Peyzaj Proje : SPİGA Peyzaj Proje Danışmanlık

 

ULAŞIM VE KONUM

ADANUSPARK projesi geleceğin yaşam ve işmerkezi Kartal’da, her türlü ulaşım aracına maksimum 20 dakika uzaklıktadır. Ayrıca; Kartal Kentsel Dönüşüm Projesinin dünyaca ünlü mimarıZaha Hadid'in projelendirdiği yepyeni bir kent yapılanmasının, marina, liman ve sosyal komplekslerin bulunduğu önemli noktaların yanıbaşındadır.

 

ADANUSPARK, İstanbul’un yeni çekim merkezi Kartal’ın en stratejik noktasında, Kartal Real AVM'nin hemen yanında , Marmara Denizi ve Adalar’ın eşsiz manzarasına hâkim konumda bulunuyor.

 

Çok alternatifli ulaşım seçeneklerinin yer aldığı  ADANUSPARK’ta metro, hafif raylısistem, havaalanı, deniz otobüsleri yaşayanlara yürüme mesafesinde…

 

ADANUSPARK,  2011 sonunda açılacak Metro istasyonuna  200 mt yürüme mesafesinde olup, İstanbul’un Maslak, Levent, Atatürk Havalimanı, Avcılar gibi bölgelerine  Avrupa standartlarında yolculuk edilebilecektir.

 

Tem bağlantıyolu ve E-5'e cepheli bağlantıakslarıbirleşim noktasındaki ADANUSPARK    yakın zamanda hayata geçecek  olan Adliye Sarayına ise 2 dakika mesafede olup ,  Sabiha Gökçen havaalanına   15 dk,   Kartal  sahil yoluna 7 dakika , Bağdat caddesine  20 dk.  Kozyatağı’na 10dk ,  Levent’e  sadece 30 dk. mesafededir.

 

SOSYAL YAŞAM

ADANUSPARKprojesinin yüzde 84’lük bölümü yeşil alan ve peyzaj uygulamasıolarak ayrılmıştır. Açık yüzme havuzu, Güneşlenme terası, Çocuk oyun parkı, Yürüyüşparkurları, Basketbol sahası, Fitness center, Hobi salonu gibi sosyal tesislerin bulunduğu projede  çevre duyarlılığıbilinci ile yüzeyde araçgeçişi olmayan, konut erişimli jetfan sistemli yeraltıotoparkıyapılmıştır.

 

Site de komşuluk ilişkileri oluşmasıamacıyla ADANUSPARK sakinleri için sosyal komite kurulup, komşuluk ilişkilerini güçlendirecek nitelikte yemek, kutlama, gezi, konser, yılbaşıgibi partilerin organizasyonları, oturumlar, sohbet toplantıları, özel kutlamalar gibi sosyal etkinlikler düzenlenecektir. Sosyal tesiste bu işiçin bir bölüm ayrılmışve sadece site sakinleri kullanabileceklerdir.

 

Sitenin kalabalık olmaması, sosyal yaşantıyıhareketlendirecek zemini sağlamaktadır. Şehir hayatının unutturduğu komşuluk ilişkilerinin oluşmasıiçin daire satılacak kişilerin site hayatına uygun olmasına özellikle özen gösterilmektedir.


Projeye Mesaj Gönderin
Yenile