PNQ Teknoloji Sistemleri ile Türkiye'de enerji tasarrufunda yepyeni bir devir başladı

Yazdır

PNQ Teknoloji Sistemleri'nin Çevreye Duyarlı ENER-G Kojenarasyon Sistemleri Karbon Ayak İzini Azaltıyor

35 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa'nın en büyük, küçük ve orta ölçekli kojenerasyon paketleri üreticisi ENER-G'nin Türkiye yetkili distribütörü PNQ Teknoloji Sistemleri, Türkiye'de enerji tasarrufu ve çevreyi korumakta devrim yaratıyor. ENER-G'nin Kojenerasyon Modüllerini Türkiye pazarına sunan PNQ ayrıca enerjide kojenerasyon teknolojisinin çevreci yönünü de pazara sunuyor. Özellikle çevreye duyarlı ve karbon salınımlarını azaltan kojenerasyon sistemleriyle PNQ Teknoloji Sistemleri, yeşil enerji kavramına da yeni bir boyut katıyor.

Enerji güvenilirliğini artırıyor

ENER-G Kojenerasyon Modülleri enerji güvenirliğini arttırıyor ve rekabet ortamında daha düşük enerji maliyetleri sağlıyor. ENER-G Kojenerasyon Modülleri Türkiye'de benzeri olmayan enerji işletim maliyetleri sunuyor.PNQ Teknoloji İş Geliştirme Direktörü Murat Erden işletmelerde kojenerasyon kullanımının çevreyi korumayı hedefleyen sivil bir insiyatif olması gerektiğini de belirtiyor. Erden, Türkiye'de kendilerine ve kojenarasyon yatırımlarına gösterilen ilgiden çok memnun kaldıklarını da kaydediyor.

Hem tasarruf edin hem de çevrenin geleceğini koruyun"

ENER-G sistemlerinin geniş kullanım alanları arasında sanayi tesisleri, hastaneler ile AVM'ler başta olmak üzere çeşitli işletmeler bulunuyor. İşletmelerin yaptıkları bu kojenarasyon yatırımı ile 1 yılda enerji tasarrufu sağlamak mümkün oluyor. ENER-G sistemleri, benzerlerinden önemli şekilde ayrılıyor; parçaları tek tek test edilen ENER-G kojen ve trijen sistemleri, parçaları birleştirilip monte edildikten sonra da test ediliyor. Testleri tamamlanan sistem, hazır olarak tesise kuruluyor ve sadece 2 gün içinde devreye giriyor.

PNQ Teknoloji İş Geliştirme Direktörü Murat Erden devamlıenerji tüketimi olan her işletmenin enerjiden tasarruf için kojenerasyon sistemlerine ihtiyacı olduğunu vurguluyor. Erden, Türkiye pazarında yaşam kalitesinden ödün vermeden yepyeni bir devir başlattıklarını kaydediyor ve şunları söylüyor: Her yılın 5 Haziran gününün Dünya Çevre Günü olarak kutlanıyor.İşletmelerin ENER-G yatırım yapmaları ve tasarruf ederek çevrenin geleceğini korumaları gerekiyor. PNQ olarak müşterilerimize enerjiyi çevreye duyarlı olarak verimli ve tasarruflu kullanım olanağı sağlayan sistemleri sunuyoruz. 4 KW ile 20 MW arasında değişen kojenerasyon sistemlerimiz ortalama 2 veya 3 yıl içinde yatırım maliyetlerini amorte ediyor. Ayrıca ENER-G kojenerasyon kompakt ünitelerimiz 5-11 m2 arası yer kaplıyor. 25 yılı aşkın teknik servis deneyimimiz ile mekanik müdahale gerektiğinde derhal en yakın servis elemanını GPS üzerinden belirleyip tesise yönlendiriyoruz. PNQ olarak Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Irak ve Afrika pazarlarına da hizmet veriyoruz."

Ek bilgi

ICCI 2016'da genç mühendislerin ilgisi büyüktü

PNQ Teknoloji Sistemleri, 22. ICCI Enerji ve Çevre Fuarı'na katıldı. Çevreye duyarlı, tasarrufçu ve yeşil enerji kavramında yeni bir boyut getiren ENER-G kojenerasyon enerji sistemlerini tanıtan firma, ilk defa katıldığı fuarda yoğun bir ilgi gördü. Ziyaretçilerini PNQ Teknoloji İş Geliştirme Direktörü Murat Erden'in ev sahipliğinde ağırlayan firmaya hem sektörün profesyonelleri hem de geleceğin genç mühendislik adayı olan üniversite öğrencileri büyük ilgi gösterdi. Murat Erden yapmayı planladıkları aktivitelerle gençleri ve sektörü kojenerasyon konusunda bilinçlendirmek istediklerini söyledi.

Editöre Not: Bülten ekinde; Enerji Mühendisliği gençlerin stand ziyaretleri, ENER-G kojenerasyon sistemi ve PNQ Türkiye Direktörü Murat Erden fotoğrafı yer almaktadır.

Kurumsal Bilgi

ENER-G Türkiye tek yetkili distribütörü olan PNQ uluslararası bir grup firması olup yalnızca kaliteli ürün sunmakla kalmıyor, satış sonrasında kaliteli servis hizmeti de sunmayı hedefliyor. PNQ, Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Irak ve Afrika pazarlarındaki müşterilerine de hizmet veriyor.
Kojenerasyonda Avrupa'nın büyüğü, PNQ'nun çatısı altında

Avrupa'nın en büyük orta ve küçük ölçekli (10kW – 2000 kW) kojenerasyon sistemleri üreticisi olan İngiliz menşeili ENER-G firmasının Türkiye'de benzeri olmayan Ener-G Kojenerasyon Modüllerini hizmete sunan PNQ, anahtar teslim kojenerasyon tesisleri kurarak hem müşterilerine tek bir noktadan hizmet veriyor, hem de uygulamanın daha hızlı tamamlanmasını sağlıyor.

PNQ Teknoloji Sistemleri, portföyünde barındırdığı güçlü mekanik ürün grubu ile müşterilerin pompa sistemleri ihtiyaçlarını dünya markaları ile çözüyor. Bu markalar Avrupa'nın ileri üretim teknolojilerini kullanarak kaliteli ve hızlı teslimatı PNQ güvencesi ile sunuyor.

***PNQ Teknoloji Sistemleri A.Ş. ENER-G'nin yanı sıra AWELCO ve STANLEY markalarının da Türkiye tek yetkili distiribütörüdür.

www.pnq.com.tr