Özhan Atalay ERA Gayrimenkul Türkiye’nin genel müdürü oldu

Yazdır

ABD merkezli global gayrimenkul danışmanlık markası ERA Gayrimenkul Türkiye, sektörün duayen ismi Özhan Atalay’ı ailesi dahil etti.

ERA Gayrimenkul Genel Müdürü olarak görev yapacak olan Atalay, 1 Mart itibariyle yeni işine başlayacak. Atalay’ın şirket yönetimi, yeniden yapılanma re-organizasyon ve dönüşüm yöneticiliği konularında uzmanlıkları bulunuyor.

ABD merkezli ve Avrupa ile Ortadoğu’nun dev gayrimenkul danışmanlık şirketi ERA, Türkiye’deki büyümesine insan kaynağına yaptığı yatırımlarla devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 4 deneyimli ismi ailesine katan ERA, şimdi de gayrimenkul franchise sektörünün duayen ismi Özhan Atalay’ı bünyesine kattı. 1 Mart’ta ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü olarak göreve başlayacak olan Atalay’ın, şirket yönetimi, yeniden yapılanma re-organizasyon, dönüşüm yöneticiliği konularında uzmanlıkları bulunuyor. 

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Özhan Atalay, iş yaşamına STFA İnşaat’ta adım attı. 10 yıl süren özel sektör deneyiminin ardından Skor Yönetim Danışmanlığı firmasını kuran Atalay,  IT / ERP sistemleri kurulması, verimlilik artışı çalışmaları, mali müşavirlik, uluslararası vergi planlaması konularında hizmetler verdi. Atalay, daha sonra İngiliz ortaklarıyla birlikte Omicron Financials adlı dünya çapındaki ERP Sistemini Skor Financials adında Türkiye’ye uyarlayıp satış ve desteğini gerçekleştirdi. 4 yıl sonunda şirketini devretme kararı alarak profesyonel hayatta geri dönen Atalay, sırasıyla Teknoloji Holding İcra Kurulu Üyesi CFO, Schindler Asansör Genel Müdür Yardımcısı, Premdor Masonite Kapı Genel Müdürü, Muratlı Genel Müdür Yardımcısı, Vega Services Genel Müdürü ve Century 21 Türkiye Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Konferanslarda konuşmacılık, yönetici eğitim ve seminerleri, yönetici koçluğu da yapan Atalay’ın ‘Yöneticinin Başarısızlık Rehberi’ adında da bir kitabı bulunuyor. İyi derecede İngilizce bilen Atalay, iki çocuk babası.

Öte yandan, uzun yıllar ERA Türkiye’de koordinatörlük görevini yürüten sayın Mustafa Baygan da şirketteki görevine bundan sonra ERA Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam edecek.

ERA Gayrimenkul hakkında:

1971 yılında ABD’de Jim Jackson tarafından 'Electronic Reality Associates Inc' adıyla hayata geçirilen ERA Real Estate’in kuruluş amacı son teknolojiyi emlak piyasasına taşımaktır. Yüksek standartlardaki gayrimenkul hizmetinin verimli bir şekilde sonuçlandırılması için sistemini; teknoloji ve pazarlamanın en üst düzey seviyede kullanılmasıyla güçlendiren ERA Gayrimenkul, bugün dünyada 2.300’ı aşkın ofisi, 33.000’den fazla ofis sahibi ve danışmanıyla 37 ülkede hizmet veren global bir gayrimenkul markasıdır. 14 Avrupa ülkesinde 6.000’in üzerinde broker/gayrimenkul danışmanı ve 1.108’den fazla ofisiyle en hızlı büyüyen gayrimenkul ağlarından biri olan ERA Avrupa; Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, Romanya, İsveç, İsviçre ve Türkiye’de hizmet vermektedir.

ERA Gayrimenkul Türkiye ise; Haziran 2012’de gayrimenkul konusunda deneyimli iş adamı Can Ekşioğlu’nun girişimi ile operasyonlarına başlamıştır. Girne dahil 13 şehirde 47 ofis ile hizmet veren ERA Türkiye’nin hedefi; gayrimenkul sektöründeki hizmet kalitesini, sektördeki eğitimli profesyonellerin sayısını ve sektörün itibarını yükseltmek, markanın dünyadaki başarısını Türkiye’ye taşımaktır.