Mustafa Baygan, Kadın girişimciler daha başarılı

Yazdır

ERA Gayrimenkul bünyesindeki kadın girişimcilerin oranı yüzde 30’ları buldu.ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, sektördeki girişimci sayısının Türkiye ortalamasının çok üstünde olduğunu söyledi.

Türkiye’de 35 ofisiyle hizmet veren ERA Gayrimenkul, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Kadın Girişimcilere Yönelik Eylem Planı’nı açıkladı. Gayrimenkul sektörünün düşük yatırım maliyeti ve hızlı geri dönüşümüyle tüm yatırımcılar için bir fırsat olduğunu belirten ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, sektördeki girişimci sayısının Türkiye ortalamasının çok üstünde olduğunun altını çizdi. Baygan ‘ERA Gayrimenkul olarak kadın broker oranımız yüzde 20’lerde, gayrimenkul danışmanlarını da eklediğimizde bu oran yüzde 30’lara kadar yükseliyor. ,

Amacımız eşit bir dağılıma ulaşmak. Bu noktada sadece Dünya Kadınlar Günü’nde değil tüm yıl boyunca kadın girişimcilere öncelik veriyoruz. Öte yandan onları sektör içinde başarıya ulaştırmak için tüm eğitim ve destekleri içeren yüzde 100 başarı formülümüzü sunuyoruz. Broker profilimiz mühendis ve üst düzey yönetici ağırlıklı olmakla beraber 35-45 yaş aralığı ile genç ve dinamik bir ekipten oluşuyor’ dedi.