Muhtarlık Bilgi Merkezi Uygulaması Antalya’da Başladı

Yazdır

MUBIM (Muhtarlık Bilgi Merkezi) ile muhtarlık işlemleri daha hızlı ve daha kolay yapılacak.

SAMPAŞ’ın, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde hayata geçirdiği MUBİM (Muhtarlık Bilgi Merkezi)  projesi ile vatandaşların muhtarlık işlemleri daha hızlı ve daha kolay yapılabilecek.

Antalya sınırları içerisindeki mahalleleri yöneten 909 muhtarın tek noktadan tüm operasyonel ihtiyaçlarını gidermelerini sağlayan uygulama ile muhtarlar büyükşehir belediyeleri ile koordineli çalışacak.

MUBİM (Muhtarlık Bilgi Merkezi) altyapısı ile birlikte hayata geçirilen “Muhtarlık Yönetim ve Bilgilendirme Portalı” sayesinde ise muhtarlar büyükşehir belediyesine gelmek zorunda kalmadan taleplerini iletebilir ve sonuç alabilir duruma geldi.

Uygulamanın Türkiye için bir ilk olduğunu belirten SAMPAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya, kent yönetimleri için geliştirdikleri bilişim altyapılarının vatandaşların istek ve taleplerini karşılamaya yönelik yenilikçi projeler olduğunu söyledi.

MUBİM (Muhtarlık Bilgi Merkezi) ile entegre çalışan bir başka uygulama “AkosCep Başkanlık” hakkında bilgi veren Karakaya, “AkosCep Başkanlık uygulaması MUBİM ile entegre çalışıyor, vatandaşların muhtarlar üzerinden ilettikleri talepler, belediye başkanları tarafından bizzat cep telefonu ve tablet üzerinden takip edilecek” dedi.

Antalya’dan sonra diğer illerde de bu uygulamanın yaygınlaşacağını ifade eden SAMPAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya, “Nüfus artışı ile birlikte muhtarlıklara gelen talepler de artmaya başladı. MUBIM ve diğer bilişim altyapıları, vatandaşların bu taleplerini daha etkin ve daha pratik biçimde karşılamaya yönelik olarak geliştiriliyor. Bu bağlamda yerel yönetimlerimizin vizyoner ve yenilikçi çalışmaları vatandaşların hayatını kolaylaştırmış oluyor” diye konuştu.