Meclis'e Yeni Bina

Yazdır

TBMM - Mecliste yeni halkla ilişkiler binasının temeli, 12 Mayıs Perşembe günü TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in katılacağı törenle atılacak.

Meclis kampüsünde milletvekillerinin çalışma ofisi sorunu, yeni halkla ilişkiler binasının devreye girmesiyle çözülecek. Yeni bina, TBMM yerleşkesinin batı yönünde planlanırken, yeni bir kapı açılarak Dikmen caddesi ile ilişkilendirilecek.

Milletvekillerine, komisyonlara ve siyasi partilere daha geniş çalışma alanı kazandıracak olan yeni bina, eski personel binasının yerine inşa edilecek. Taşınma çalışması tamamlanarak yıkımı gerçekleştirilen binanın hafriyat işlemleri şubat ayında tamamlandı.

Yeni halkla ilişkiler binasının iki yılda tamamlanması hedefleniyor. Milletvekilleri çalışma ofisleri ile komisyon toplantı salonlarını içerisinde barındıracak yeni bina, Meclisin ihtiyacı olan ve ana binanın yükünü azaltacak sosyal alanlara da sahip olacak.

Halkla ilişkiler binasının temeli, 12 Mayıs Perşembe günü TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in de katılacağı törenle atılacak. Törene, eski TBMM başkanları ile milletvekilleri de katılacak.