Sektör'de Haraketli Aylar Başlıyor

21 Nisan 2013 Pazar Yazdır

Konut sektörünün en hareketli ayları başladı. Bu dönemde açıklanacak yeni projeler, alıcılara çok cazip seçenekler vaat ediyor.

 

Konut sektörünün en hareketli ayları başladı. Bu dönemde açıklanacak yeni projeler, alıcılara çok cazip seçenekler vaat ediyor. Ayrıca satıştaki mevcut projelerin relansmanları yine bu dönemde gayrimenkul almak isteyenlerin başını döndürüyor. Avantajlar kapıda... Gayrimenkul almayı düşünüyorsanız bu aylarda dergimizi ve piyasayı iyi takip ederseniz, geniş bir yelpazeden seçim yapma fırsatı yakalayabilirsiniz.
 
Gündemde neler var
Gayrimenkul piyasası hareketlendi, birçok konu başlığı gündemi meşgul ediyor. İstanbul Finans Merkezi, Kentsel Dönüşüm, 3. Köprü ve Yeni Şehir projeleri ile ilgili tartışmalar, gayrimenkulün merkezinde yer aldı ve almaya da devam edecek gibi...
Gayrimenkul alıcıları en çok piyasanın gidişatını merak ediyor, bize gelen sorular da genellikle bu yönde. Türkiye'de gayrimenkulün geleceğini ne olacak diye soranlara yanıtımız şu: Son dönemdeki gelişmelere bakın: MIPIM fuarında onur ülkesi Türkiye, birbiri ardına etkileyici projeleri açıklayan firmalar, İstanbul'un gelişiminin peşi sıra konut sektöründe gelişen yeni şehirler. Problem yok mu? Çok var.. Ancak bu sorunlar yavaş yavaş çözülmekte. 2013 yılı için inşaat sektöründe ılımlı bir büyüme bekleniyor.
 Ben, gayrimenkule yatırım değeri kadar yaşam değeri olarak da bakıyorum. Türkiye geliştikçe daha iyi binalarda ve kentlerde yaşama talebi artıyor. Gelişen bir ülkede gayrimenkulün gelişmesi de aynı paralellikte gider. Türkiye, geleneksel olarak emlağı seven bir ülke.  Bu ülkede emlağa yatırım yapan dikkatli olursa asla kaybetmez.
 
Ofislere talep çok canlı
Dergimizde bu ay ofis konusunu irdeledik, bunun önemli bir nedeni var. Özellikle İstanbul'da nitelikli ofis alanlarına talep yükseliyor. Hem ofis ihtiyacı olanlar, hem de yatırımcılar için bu durum bir cazibe merkezi yaratıyor. Uluslararası şirketlerin İstanbul'da ofis açması ve kurumsallaşan yerli firmalar, daha prestijli ofislere taşınmak isteyen veya ofisini genişletmek isteyenler, piyasayı canlı tutuyor. Ayrıca, Jones Lang LaSalle anket çalışmasına göre, Türkiye gelişmekte olan lojistik pazarları içerisinde zirvenin sahibi. Bütün bunların sonucunda ofis piyasasının hız kazanıp, yatırımcıların gözdesi olacağını öngörülüyor. Biz de ofis piyasasının en iyilerini sizin için derledik. İyi bir rehber olacağını ümit ediyoruz.

İzmir'in yükselişi
Geçtiğimiz yıl artan bir ivme ile İzmir'deki gayrimenkul projelerinin yükselişini izledik. Bu yıl da bu durum devam ediyor. İzmir, ticaretin merkezi olduğu eski günlerine dönüşün sinyallerini veriyor. Özel İzmir sayfalarında İzmir'in en değerli projelerini bulabilirsiniz. Üstelik sadece gayrimenkul konusunda değil, diğer alanlarda da İzmir bir gurur tablosu sunmakta. Bir göz atın, farkı farkedeceksiniz.


Etiketler