Loda Mobilya, yeni fabrika yatırımı ile büyüme ve ilerlemeye devam ediyor

Yazdır

Çağdaş mobilya anlayışının önemli temsilcilerinden Loda Mobilya, büyüme hedefleri doğrultusunda büyük bir yatırıma imza atıyor. Değişim ve gelişim ekseninde hareket eden Loda Mobilya, bu noktadan hareketle sektörün iç ve dış dinamiklerini yakalamak, tüketici beklentilerini karşılamak, üretim kapasitesini arttırmak ve ihracat payını yükseltmek amacıyla Dudullu’da yeni bir fabrikaya geçiyor.

Yeni bir yatırım, yeni bir tesis ve yepyeni bir yol

Son 15 yılda kazandığı ivmeyle önemli bir yükselişe geçen mobilya sektörü, 100 bin çalışanı, 10 milyar dolarlık hacmi ve 3 milyar dolara yaklaşan ihracatıyla Türk ekonomisi için önemli bir güç kaynağı oluşturuyor. Bu doğrultuda mobilya sektörüne yapılan yatırımların sadece marka değil sektör ve ekonomi adına büyük bir motivasyon kaynağı olduğunu söyleyen Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak; “Biz Loda Mobilya olarak her zaman daha iyisi ve daha ilerisi için çalışmayı hedefledik. Amacımız ulusal alanda köklü ve istikrarlı bir başarı yakalayarak bunu uluslararası alana taşıyabilmekti. Bunun içinse büyük düşünüp, dev yatırımlar yapmamız gerektiğini en başından beri biliyorduk. Şimdi ise 20 yıllık uzun bir yolculuğun ardından aynı heyecan ve tutkuyla yepyeni bir yola giriyoruz” dedi.

%300 büyüme hedefliyoruz

Sözlerine şu şekilde devam eden Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak; “Dudullu’da yeni bir fabrikaya geçiyoruz. Bu fabrika ile hem Loda Mobilya hem de mobilya sektörü için yepyeni bir dönem başlıyor. Bu yatırım atağının sektörde önemli etkiler yaratacağını düşünüyorum. Zira yeni fabrikayla % 300 büyüme hedefliyoruz. Bu noktadan hareketle hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya devam edeceğimizin teminatını veriyorum. Çünkü Loda Mobilya olarak ülkemize, yönetici ve ekonomimize olan güvenimiz tamdır. Bu güven bizi yeni yatırımlar konusunda daha da cesaretlendirmektedir. İşte bu yüzden rahatlıkla söyleyebilirim ki, ‘Durmak yok, yola devam’ dedi.