Kuşadası Brüksel'deki turizm fuarından umutlu döndü

Yazdır

Aydın'ın Kuşadası ilçesi, bir heyetle katıldığı, Belçika pazarının en önemli fuarı olan Brüksel Holiday Expo'dan, 2013 turizm sezonu için umutlu döndü.

31 Ocak-3 Şubat arasında düzenlenen fuarda Kuşadası Belediyesi tarafından açılan stant büyük ilgi çekti.

Belçika'dan turist getiren acentelerden alınan bilgiye göre özellikle bu fuarla Türkiye ve Kuşadası'na yapılan rezervasyonlarda büyük artış bekleniyor. Fuar süresince Fransa ile birlikte "Yılın Destinasyonu" seçilen Türkiye'de, 2013'ün bir "Belçika yılı" olması bekleniyor. Brüksel'e yeni atanan ve fuardaki Kuşadası standını ziyaret eden Türkiye'nin Belçika Büyükelçisi M.Hakan Olcay ve Başkonsolos A.Barış Ulusoy, heyetten ilçe hakkında bilgi alarak, başarılı çalışmaları dolayısıyla kutladı ve iyi bir sezon temennisinde bulundu.

Fuarla ilgili açıklama yapan Kuşadası Belediyesi Meclisi üyesi ve Kuşadası Tanıtma Vakfı (KUTAV) Genel Sekreteri Murat Saraç ise, "Belçika'da işler yolunda gidiyor. Kuşadası için çok önemli bir pazar ve istikrarlı bir turist profiline sahip. Gittikleri yerden memnunlarsa sonraki yıllarda da aynı bölgeyi tercih ediyorlar. Bu anlamda ciddi bir turist kitlesi yakaladığımız Belçika'ya çok önem veriyor ve pazar payımızı arttırmaya çalışıyoruz. Geçen yaz Brüksel Kültür ve Turizm Ataşeliğimiz'le birlikte düzenlediğimiz Turizm Yazarları ve Basın Mensupları Turu'nun çok olumlu etkileri olacağına inanıyoruz. Şu anda Belçika medyasında sürekli olarak Kuşadası'nı tanıtılıyor. Tanıtım hamlemize bu önemli katkıları için Brüksel Kültür ve Turizm Ataşemiz Sayın Kenzi Güzel Çulhaoğlu ve PR firması yetkilisi Sayın Michel Decat'a teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Kuşadası, Brüksel Holiday Expo'ya Belediye Başkan Yardımcısı Adem Testici başkanlığında Belediye Meclis Üyesi ve Kuşadası Esnaf Odası Başkanı Halit Şakar, Meclis Üyesi Zekeriya Tünk, Meclis Üyesi ve Kuşadası Otelciler Derneği (KODER) Başkanı Tacettin Özden, Meclis Üyesi Naile Göçen Çukurova ile Meclis Üyesi ve KUTAV Genel Sekreteri Saraç'tan oluşan heyet katıldı.Kaynak:F5Haber.com