Kastamonululu Aslandağ Grubu Kastexpo'da!

Yazdır

Kastamonu iş dünyasının buluştuğu Türkiye’nin ilk ve resmi genel şehir konseptli fuarı olan Kastamonulu Sanayici ve İş Dünyası Fuarı KASTEXPO, 27 Aralık Çarşamba günü Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. Kastamonulu Aslandağ Grubu da Tresette Mutfak, Artella Ahşap Kapı, Leono Mimari Donanımlar ve STCA Gayrimenkul markalarıyla fuarda 10. Hall’de yer alıyor.

“Geçmiş tecrübemizle, geleceği üretiyoruz” sloganıyla yola çıkan ve yaklaşık 30 yıldır yapı malzeme sektörünün nabzını tutan Aslandağ Grubu, Tresette Mutfak, Artella Ahşap Kapı, Leono Mimari Donanımlar ve STCA Gayrimenkul markalarıyla Türkiye’nin ilk ve resmi genel şehir konseptli fuarı olan Kastamonulu Sanayici ve İş Dünyası Fuarı KASTEXPO’da yerini aldı. Kapılarını 27 Aralık Çarşamba günü açan ve 30 Aralık Cumartesi gününe kadar sürecek olan fuar, Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleniyor. 10. Hall C-101 standında yer alan Aslandağ Grubu da Kastamonulu bir ailenin yaklaşık 30 yıllık bir süreçte ahşap ve inşaat sektöründe Türkiye’nin en önemli üretici firmalarından biri olduğunu, sektörünü gelenekselden moderne nasıl taşıdığını ve birlik beraberliğini gösteriyor. 200 bin TL değerindeki “Altın Mutfak”la Ortadoğu’nun yıldız markası durumuna gelen Tresette Mutfak, markalı büyük konut projelerinin ve Bağdat Caddesi pazarının yüzde 65’ine sahip Artella Ahşap Kapı, Leono Mimari Donanımlar ve STCA Gayrimenkul’ün Kartallife Atalar projesiyle yer aldıklarını ifade eden Aslandağ Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve STCA Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Aslandağ: “Aslandağ Grubu olarak ailemizin kökeni marangozluktan geliyor.

Bundan 60 yıl öncesinde memleketimiz Kastamonu’da, ahşap ev ustalığı yapan babamız Sadettin Aslandağ, en iyi ağacı seçip, en iyi işçiliği yaparak bir evi temelinden çatısına kadar ahşaptan ve tamamı el işçiliğiyle mükemmel bir şekilde yapıyordu. Bugün ise biz, bugünün şartlarına uygun olarak, daha kurumsal, en yeni teknoloji ve endüstriyel üretim sistemleriyle baba mesleğimizi devam ettiriyoruz. Köklerimizden aldığımız güçle, gelecek için üretmeye devam ediyoruz.” derken, şu bilgileri de paylaştı: “Artella markamızla yılda 90 bin kapı üretimi gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de kapı sektöründe markalaşmayı sağladık. İç pazardaki güçlü duruşumuzu ihracatımızla da devam ettiriyoruz. Tam 15 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Macaristan, İran, Suudi Arabistan, Libya, Gürcistan, ABD ihracat yaptığımız ülkelerden birkaçı. Her ne kadar İtalyan markası gibi görünse de, Türkiye’nin yüzde 100 yerli markası, İtalyanca 37 anlamına gelen, Türkçe’de Kastamonu’yu anlatan Tresette Mutfak markamızla da Ortadoğu pazarına açıldık. Dudullu’daki fabrikamızda yüzde 100 yerli üretim gerçekleştiriyoruz. 2020 yılına kadar Sakarya Kaynarca Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 43 bin metrekare kapalı alanımıza taşınacağız. Aynı zamanda marka projelerin satışını sunduğumuz www.evinadresi.com internet sitemiz üzerinden ev alanları da Kastamonu Ilgaz’a 2 gece 3 gün çift kişilik tatile gönderiyoruz.” KASTEXPO’ya katılan firmaların birçoğunun sanayi üretimi yaptığının altını çizen Aydın Aslandağ, KASTEXPO’nun öncelikle Kastamonulu sanayici ve iş adamlarının tanışmasına fırsat oluşturup kendi içindeki dayanışmasını arttırdığını ve firmaların gelişimine ve ticari hacminin büyümesine katkı sağladığını belirtti.