İslahiye'de Kentsel Dönüşüm Toplantısı Yapıldı

Yazdır

İslahiye'de kentsel dönüşüm ve yeni imar planı toplantı yapıldı.

İslahiye'de kentsel dönüşüm ve yeni imar planı toplantı yapıldı.

Belediye başkanı Malike Uludağ başkanlığında, belediye sosyal tesislerinde meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, kent merkezini canlı kılmak amacıyla kentsel dönüşüm, yeni revizyon ve imar planı tartışıldı.

Uludağ, İslahiye'nin 30 yıldır revizyon ve yeni imar planı yapılmamasından kaynaklanan sorunların her geçen gün büyüdüğüne dikkat çekti. İlçenin deprem kuşağında olduğunu hatırlatan Uludağ, kent merkezinin iş alanları, araç trafiği başta olmak üzere sıkıştığını belirtti.

Kent merkezini canlı kılmak amacıyla bağlantıları sağlayan Cumhuriyet ve Hacı Ali Öztürk mahallelerinde kentsel dönüşüm kapsamında yeni revizyon ve imar planı hazırladıklarını anlatan Uludağ, "Yeni imar planında ana arterlerde alt kat, iş yeri, sığınak, otopark gibi alanların yer alacağı binalara 6 kata izin verilecek. Böylelikle sıkışan çarşı genişleyecek, otopark sorunu çözülecek ve depreme dayanıklı binalar yapılacak" dedi.

CHP Meclis Üyesi Alaattin Baştemur, 2014 yılında imarla ilgili yetkinin Büyükşehir Belediyesi verileceğini anımsatarak, yeni revizyon ve imar planının sadece 2 mahallenin bir bölümünde değil, deprem kuşağında olması nedeniyle ilçenin genelinde yapılmasını önerdi.

İnşaat sektörün temsilcilerinin de katıldığı toplantıda yeni revizyon ve imar planı destek görürken, imar planın diğer alanlarda da başlatılması kararlaştırıldı.Kaynak:Haberler.com