İl Özel İdaresinin Arsaları Satışa Çıktı

Yazdır

Şanlıurfa İl Özel İdaresi bünyesindeki Karaköprü sınırları içerisinde bulunan 7 arsanın satışı resmi gazetelerde yayınlanarak satışa çıkarıldı.

Şanlıurfa İl Özel İdaresi bünyesindeki Karaköprü sınırları içerisinde bulunan 7 arsanın satışı resmi gazetelerde yayınlanarak satışa çıkarıldı.
Şanlıurfa İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, satışa çıkarılan 7 arsa ile ilgili olarak gazetecilerin karşısına çıktı. 15 ağustos 2013 tarihinde satışa çıkarılacak olan arsalardan gelecek olan gelirin, köy yollarına ve su sıkıntılarının giderilmesine aktarılacağı belirtildi.

Konuyla ilgili bugün bir basın toplantısı düzenleyen İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, 15.08.2013 tarihinde yapılacak olan arsaların satışı ile ilgili ayrıntılı açıklamalarda bulundu. Yavuz, " 10.05.2013 tarihinde, İl Genel Meclisi olarak hem il encümenine hem de Sayın Valimize arsaların satışı ile ilgili yetki vermiştik. 15.08.2013 tarihinde bu arsalara satışa çıkarılacak. Buradaki kaynaklardan elde edilen gelirler ile köy yolları ve içme sularıyla ilgili hizmetler yapılacak. Tabi insanlarımız daha çok hizmeti hak ediyor. Biz memlekete daha iyi hizmet edebilmek için çok çalışmamız ve kaynak olmamız gerekiyor. Dolayısıyla İl Özel İdaremizin var olan gayrimenkullerin bir kısmını satışa çıkarıyoruz. Bu satışlardan elde edeceğimiz gelirlerle köy yollarında sıkıntılarımızı içme sularının sorunlarını gidermek için böyle bir yol başvurduk. Sayın Başbakanımızın, özellikle Sayın Bakanımızın, Sayın Valimizin bu konuda talimatları var. Özellikle yol sorunu olan, su sorunu olmayan hiçbir köyümüz kalmayacak. Gerek Genel Sekreterimiz ve Sayın Valimiz ile birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Tabi meclisimizin de bu konuda katkısı büyük. Şanlıurfa’nın önünün açılmasıyla ilgili meclis üyesi arkadaşlarımız bir engel koymamışlardır. Bundan dolayı Sayın valimize, Genel Sekreterimize ve meclis üyelerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yavuz, "Satılacak olan bu arsalardan gelecek olan gelirlerden Şanlıurfa’mıza daha çok hizmet edeceğiz" diyerek, "Vatandaşlarımız geldiği zaman, emin olun ki sorunlarına çözüm bulamadığımız zaman, onların yaşamış oldukları üzüntüyü biz de yaşamış oluyoruz. Dolayısıyla biz, daha fazla hizmet daha fazla iş üretmek için bu metoda başvurduk. Gelecek olan bu gelirlerle hayırlı hizmetler yapacağımıza inanıyorum’ dedi.

2’si kapalı, 5’i açık teklifler üzerinde satışa sunulacak olan arsaların ihaleleri 15.08.2013 Perşembe günü yapılacak. Gerçekleşecek olan arsaların satış ihalelerine yoğun katılımın olması bekleniyor.Kaynak:haber01.com