İ.B.B. Kartal’ın “MİA” projesini iade etti!

Yazdır

Kartal Kordonboyu planları ve Kartal Belediye Başkanı Opr. Dr. Altınok Öz’ün üzerinde çalıştığı MİA planları, 13 Ocak 2012 Cuma günü Büyükşehir Belediye meclisinde görüşüldü.

Kartal Kordonboyu planları ve Kartal Belediye Başkanı Opr. Dr. Altınok Öz’ün üzerinde çalıştığı MİA planları, 13 Ocak 2012 Cuma günü Büyükşehir Belediye meclisinde görüşüldü.

Büyükşehir Belediye Meclisi, Kordonboyu planlarını geçirdi, MİA planlarını ise Kartal Belediyesi’ne iade etti.

 

Kartal Haber Gazetesinin 01 Aralık 2011 tarihli sayısında manşet haber olarak yer verdiği Kartal MİA planları ile ilgili gelişmeyi Cuma günü yapılan İ.B.B Meclis oturumu sonrasında konuyla ilgili görüşlerini aldığı Belediye Meclis üyesi Abdi Kesimal, “MİA planı “özel proje” alanı olduğu için, anlaşılır bir şekilde düzenlemesi gerekir, yani Donatı alanları , ticaret, konut, yoğunluk miktarı, yükseklik vs. bütün fonksiyonların ve özelliklerin planda anlaşılır bir şekilde belirtilmesi ve plan yapım ilkelerine uygun olması gerekir. Bunun için bu alanın yeniden ve anlaşılır bir şekilde plan ilkelerine uygun olarak düzenlenmesi gerekir” dedi.

 

Kesimal, daha önce meclis toplantılarında “Kordonboyu planlarında hiçbir problem bulunmadığını kendilerinin de bu planların geçmesini istediklerini, ancak Kartal Belediye Başkanının Kordonboyu planlarıyla MİA planlarının ayrılmadan tek plan olarak geçmesinde ısrar ettiği için planların bu güne kadar geçmediğini bu yüzden de Ankara caddesindeki esnafların ve vatandaşların mağdur olduğunu söylemişti”

 

Kesimal, bundan sonraki süreçte yeni proje hazırlanacağını, bu projenin önce ilçe belediyesinden daha sonra da Büyükşehir belediyesi’nden geçtikten sonra uygulamaya gireceğini söyledi.

 

 

konuthaberleri.com