Hızlı trenin iki istasyonu Yenişehir'e yapılacak

Yazdır

Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, yapılacak olan hızlı trenin 3 istasyonundan 2'sinin Yenişehir'e yapılacağını söyledi.

Bursa'nın Yenişehir İlçesinde AKP İlçe Danışma Meclisi yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. AKP İlçe Gençlik Kolları Lokali'nde gerçekleştirilen toplantıya, AKP Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, yönetim kurulu üyeleri, Bursa Milletvekilleri Hüseyin Şahin, İsmet Su, Hakan Çavuşoğlu ve İsmail Aydın, Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri ile Partililer katıldı.

“HIZLI TREN'İN 2 İSTASYONU YENİŞEHİR'E YAPILACAK”

Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin toplantıda yaptığı konuşmada, “Eskiden büyük bir köy olan Yenişehir, şimdi modern bir şehir olmuştur. Yenişehir, şu an tam bir kavşak merkezi. Yenişehir, hava, demir ve karayolunun merkezi haline geldi. Gelecek olan hızlı trenin 3 istasyonundan 2'si Yenişehir'e yapılacak. Bunun yanı sıra stratejik bir öneme sahip Otomotiv Test Merkezi'de Yenişehir'e yapılacak. Tüm bunların yanı sıra Yenişehir'e kız teknik lisesi, 96 yataklı modern bir hastane yapılacak. Yenişehir gerçekten çok şeyleri hak ediyor. Tarihi eserlerin de restorasyonları bir bir yapılacaktır. Yenişehir ak kadroların elinde kaybettiği yılları geri almıştır” dedi.

“HİZMETLERİ SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Yenişehir'in AK Parti sayesinde kayıp yıllarını geri aldığını belirten AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Nazif Tuna ise, “Yenişehir'de yapılamaz denilenleri gerçekleştirdik. Yenişehir özellikle ulaşım konusunda Türkiye'nin an şanslı ilçelerinden birisi oldu. Havayolu, hızlı tren ve karayolları ile Yenişehir bölgenin parlayan yıldızı olmuştur. Bundan sonrada durmadan hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, “Belediye su deposu tesislerine modern bir piknik alanı, engelliler için çok amaçlı hizmet binası, yüzme havuzu, ilçenin kuzey bölgesine hanımlar için hanımlar lokali, spor tesisi, kapalı pazar yeri, kütüphane ve kültür merkezi ile santral park içine kültür sitesi yapacağız. İnşallah bu hizmetlerin tümü 2013 yılında devreye girecektir. Tarih ile ilgili de ilçemizde birçok hizmete imza atacağız” şeklinde konuştu.

AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ise, 2014 yerel seçimlerinde yine iddialı olduklarını belirterek, “Son yaptığımız kamuoyu yoklamasında AK Parti'nin oyu yüzde 59,5 çıktı. Bu bizim için çok önemli. İnşallah 2014 seçimlerinde Bursa'daki tüm belediyeleri kazanacağız” diye konuştu.Kaynak:Sansürsüzhaber.com