Gürkan Akkuş, ERA Türkiye’nin iş geliştirme direktörü oldu

Yazdır

ERA Türkiye, büyüme faaliyetlerine paralel olarak kadrosunu da güçlendiriyor. ERA, son olarak sektörün önemli markalarında ve inşaat firmalarında önemli görevler alan deneyimli profesyonel Gürkan Akkuş’u ailesine kattı.

Gürkan Akkuş, ‘ERA Gayrimenkul Türkiye İş ve Franchise Geliştirme Direktörü’ olarak göreve başladı.

ABD’li gayrimenkul danışmanlık devi ERA Türkiye, büyüme stratejilerine paralel olarak kadrosunu da geliştiriyor. Gayrimenkul sektörünün önemli markalarında uzun yıllar değişik görevlerde bulunan deneyimli profesyonel Gürkan Akkuş, ERA ailesine katıldı. Lisans eğitimini, ‘Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Eğitim İletişimi ve Planlaması Bölümü’nde tamamladıktan sonra, yüksek lisans eğitimini aynı üniversitenin ‘Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Ana Bilim Dalı’nda ‘Emlak Eğitimlerinin İletişim Becerilerine Etkisi’ tezi ile bitiren Akkuş, üniversite öğrenimi sırasında iletişim, eğitim ve eğitim tasarımı konusunda da eğitimler aldı.

2004 yılı itibariyle birçok gıda ve içecek firmalarının satış, saha kadrolarının eğitimi ve işe yerleştirilmesi çalışmalarını yöneten Akkuş, 2006- 2013 yılları arasında uluslararası bir gayrimenkul danışmanlık şirketinde ‘eğitim ve franchise geliştirme yöneticiliğini’, 2013 yılının ekim  ve ocak ayları arasında Türkiye’nin en önemli inşaat firmasının ‘eğitim yönetmenliği’ni, 20014 Ocak- 2015 Temmuz arasında bir başka uluslararası gayrimenkul franchising markasının ‘eğitim,  kalite ve franchise geliştirme yöneticiliği’ ile ‘kalite yönetim sistemi temsilcisi’ görevlerinde bulundu.

2006 yılından bu yana gayrimenkul sektöründe çok sayıda gayrimenkul danışmanı ve broker’a eğitim veren ve birçok ofisin sektör içerisinde gelişmesine katkıda bulunan Gürkan Akkuş, 17 Ağustos 2015 itibariyle ‘ERA Gayrimenkul Türkiye İş ve Franchise Geliştirme Direktörü’ olarak ERA ailesine katıldı.

ERA Gayrimenkul hakkında:

Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa ve Ortadoğu bölgesinin en başarılı gayrimenkul danışmanlık markası olan ve dünyada 3 bini aşkın ofise sahip ERA, merkezi ABD New Jersey’de bulunan ve yüzde 100’ü halka açık olan Realogy Group’unbünyesinde faaliyet gösteriyor. Birçok gayrimenkul firmasını bünyesinde barındıran vetüm markaları ile dünyanın en büyük gayrimenkul firması konumunda bulunan Realogy Group; ‘Zıp Realty’yi de satın alarak internet dünyasında da yerini aldı. Türkiye’deki faaliyetlerini ise Can Ekşioğlu’nun yatırımcısı olduğu ‘ERA Türkiye’ ile 2012 yılından beri sürdüren ERA’nın Türkiye’de açtığı ofis sayısı 47 oldu.