Golf sahamızı uluslararası standartlara uygun hale getirdik

Yazdır

Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özaltın yeni projelerini anlattı.

Nuri Özaltın ile yapılan röportajdan satırbaşları...

TUI İLE ORTAK PROJE YAPABİLİRİZ

Yeni seçilen TUI Başkanı ile ITB Berlin fuarı sırasında tanışmıştık. Kendisi bir günlüğüne bize geldi ve özel uçağıyla geri ülkesine döndü. Kendilerine Mersin Tarsus’taki tahsisli arazimizden bahsettik. Kendileri bu arazileri etüt edecekler. Bir sonraki gelişinde arazileri görecekler. Birlikte otel yapmayı düşünürlerse, ortak bir proje yapabiliriz.

GOLF SAHAMIZINI KOMPLE YENİLEDİK

45 delikli golf sahamızın sulama sistemini komple yeniledik. 50 bin metre tur sulama borularını ve drenajlarını değiştirdik. Bu çalışmalar için 6 milyon dolar harcadık ama değdi. Golf sahamız uluslararası standartlara uygun bir hale getirdik.

FİYAT KIRMAYI DOĞRU BULMUYORUZ

Antalya’da bu sezon fiyatları aşağıya indirme olaylarıyla karşılaştık. Ancak biz otelimizi doldurmada bir sıkıntı yaşamadık. Biz kesinlikle fiyatımızı aşağı çekemeyiz. Gloria bir marka, o zaman markayı bozmuş oluruz. O zaman üst gelir grubundaki misafirlerimizi rahatça otelimizde ağırlayamayız. Çünkü misafirlerimiz kendilerini Gloria’da güvende hissediyor. Bu bizim için çok önemli. Bizim hedefimiz üst gelir segmentindeki misafirleri otellerimizde konaklatmak. Bu nedenle fiyat kırmayı doğru bulmuyoruz. Fiyatı kırarsan, bu defa otel kendi markasını kaybetmiş olur.

FİYATI DÜŞÜK VERECEKSEN DE VERİRSİN!

Turizm sektöründe malesef kimse gerçekleri tam anlamıyla kamuoyuna aktarmıyor. Ben şimdi dolu değilsem, ‘dolu’ demekle ne kazanacağım? Faydası olacaksa tamam? Ancak olmayacaksa, söylemenin bir anlamı yok. Fiyatı düşük vereceksen de verirsin. Neden saklanıyor ki?

HİÇBİR OTELİN KÖTÜ İNTİBA BIRAKMASINI İSTEMEM

Antalya’daki otellerimizin hemen hemen hepsi yenidir. Herkes paralar harcamıştır. Herkes en iyisini yapmak ister ancak yapamaz. Bence bir insanın ne yapabileceği konusunda kendisini iyi tanıması gerekiyor. ‘Sizin oteliniz var’ diye ben otel yapmamalıyım. Ben oteli yaparken, ‘nasıl başarı sağlarım’ bunu kendime bakarak otel yapmalıyım. Böyle olmazsa, bazı aksaklıklar yaşanıyor. Bu aksilikler kamuoyuna da yansıyor. Ben hiçbir otelin kötü bir intiba bırakmasını istemem. Çünkü böyle bir durumun herkese zararı olur. Hem otelciye hem de millete zararı olur.Kaynak:Turizmgüncel.com