Gökçek: Çelik kafesi 3 bin 500 konut karşılığı ihale ediyoruz!

Yazdır

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Ankara'daki çelik kafesi, 3 bin 500 konut karşılığı ihale ediyoruz. Bu konutlar Mamaklılara dağıtılacak." dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti Mamak İlçe Başkanlığı'nın 4. Olağan Kongresi'ne katıldı. Gökçek burada yaptığı konuşmada Mamak'a yönelik hayata geçirilecek projelere ilişkin bilgi verdi. Gökçek, "Ankara'da çelik bir kafes var, Armada'nın tam karşısında. Onu biz kat karşılığı olarak, 3 bin 500 konut karşılığı ihale ediyoruz. Bu konutlar Yeni Mamak dediğimiz, Mamak bölgesinde yaptığımız konutlara ve Doğukent bölgesindeki konutlara karşılık olarak harcanacak. Direkt olarak Mamaklılara dağıtılacak. İki sene içinde bu da bitecek." diye konuştu.

 

Mamak'a 3 yıl içinde yapılan yatırım miktarının eski para ile 500 trilyon olduğunu kaydeden Gökçek, sözlerine şöyle devam etti: "Önümüzdeki yıl içinde Samsun yolu üzerine bir giriş kapısı yapıyoruz. Artık Ankara'nın terminali şehrin merkezinden çıkıyor, hemen, artık çöplük değil ama ağzımız alıştı, çöplüğün karşı tarafındaki köşeye 115 bin metrekare alanda, Doğu Terminali idi eskiden adı, artık direkt Ankara Otobüs Terminali olarak, sanıyorum önümüzdeki yıl ortalarından itibaren sizlerin hizmetine girmiş olacak.  Kaynak: Zaman