Gayrimenkulün Büyük Buluşması 5-6 Aralık 2017 Tarihlerinde

Yazdır

Türk gayrimenkul sektörü, tüm bileşenleriyle farklılık, yenilik, sürdürülebilir bir gelecek ve ortak yarara odaklanmış ‘RE360’ta bir araya geliyor.

GAYRİMENKULDE HERKESİ VE HER ŞEYİ BULUŞTURAN RE360’A TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE ŞEKİL VEREN PATRONLAR VE DÜNYANIN YENİ OYUNUNU YAZANLAR KATILIYOR

 Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş ile Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer ev sahipliğinde 5-6 Aralık 2017 tarihlerinde Four Seasons Hotel İstanbul Bosphorus’ta gerçekleştirilecek “Gayrimenkulün Büyük Buluşması – RE360”a Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yanı sıra aralarında Emlak Konut, Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi, AYD, ÇEDBİK, GYODER, GISP, İSTANBULSMD, İMİB, İNDER, KONUTDER, TDUB, TürkSMD, TYD, ULI,YASAD gibi kuruluşlar tam destek veriyor. Tüketici gözüyle şifreleri çözecek bir araştırma, verimlilik ile sürdürülebilir bir geleceğe odaklanmış etkinlikler ve 16 oturumun gerçekleştirileceği ‘RE360’a Maria Sisternas,Grek Clark ve Peter Frankopan gibi kendi alanlarında uluslararası uzman olarak kabul gören isimlerin yanı sıra Ahmet Çalık, Ahmet Akbalık, Altan Elmas, Avi Alkaş, Erden Timur, Murat Özyeğin, Süleyman Çetinsaya ve Oya Narin gibi sektöre yön veren isimlerin katılımı olacak.

Sektörü sürdürülebilir bir geleceğe taşımak için farklılık, yenilik ve ortak yarara odaklanan “Gayrimenkulün Büyük Buluşması – RE360”,  kamudan özele, yatırımcıdan hizmet üretene kadar tüm ilgili kuruluş ve kurumları bir araya getiriyor. 5-6 Aralık 2017 tarihlerinde Four Seasons Hotel İstanbul Bosphorus’ta gerçekleştirilecek büyük buluşmanın yatırımcı-geliştirici, mimar, sektör tedarikçisi, banka-fon şirketi, danışman, bilişim teknolojicisi ve kamu kuruluşlarından oluşan toplamda 1.000’e yakın üst düzey ismi bir araya getirmesi bekleniyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başta olmak üzere kamudan Emlak Konut’un da içinde yer aldığı kurumların yanı sıra dönüşümleri ve geleceğin yıldız şehirlerinden biri olma kararlılıklarıyla dikkat çeken büyükşehirlerin de desteğini alan ‘RE360’a Türkiye’de gayrimenkul sektörüne yön veren patronlar ve profesyonellerden de büyük bir ilgi var.

Gayrimenkule 360 derecelik bakış açısıyla yaklaşan ‘RE360’ı Alp Alkaş Perakende veGayrimenkul Merkezi Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD), Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK), Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GISP), İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER), İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İSTANBULSMD), Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları  Derneği (KONUTDER), Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB), Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD), Türkiye Turizm Yatırımcıları  Derneği (TYD), Urban Land Institute (ULI) ve Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD)’nin de aralarında olduğu pek çok mesleki toplum örgütü destekliyor. 

DÜNYANIN GELECEĞİNİ YAZAN İSİMLER DE KATILIYOR 

‘RE360’ın bir diğer önemli özelliği ise iki gün boyunca gerçekleştirecek 16 oturuma sadece Türkiye gayrimenkul sektöründe yeni dönem başlatan oyuncuların değil, dünyanın yeni oyununu yazan isimlerin de katılması. Bunlardan biri, “Dünyanın Yeni Tarihi-The Silk  Roads” kitabıyla uluslararası çapta büyük bir sansasyon yaratan, “korkusuz ve parlak” bir yazar olarak nitelendirilen Oxford Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Peter Frankopan. Bir diğer konuşmacı ise New York, Oslo, Salvador, Viyana dahil birçok şehir için uluslararası danışmanlık yapan ve metropolit stratejisinde otorite olarak kabul edilen London LEP Yönetim Kurulu Üyesi-JLL Şehir Araştırmaları Başkanı Greg Clark. RE360’ta yer alan ve dünya çapında üne sahip bir başka isim ise Maria Sisternas.  Bugün kendi tarihiyle barışık sürdürülebilir yenilenme süreciyle örnek bir model olarak gösterilen Barselona’nın özgün yenileme hikâyesini yazan isimlerden biri olarak kabul edilen Sisternas, Mediaurban’ın kurucusu olmasının yanı sıra Akıllı Şehir ve Kentsel Dönüşüm Projeleri Danışmanı ve ayrıca ULI Barselona Üyesi.

TÜRKİYE GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE YÖN VEREN PATRONLARDAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

‘RE360’, dünyanın yeni geleceğini yazan isimler kadar Türkiye’nin gayrimenkul sektöründe yarattıkları büyük dönüşüm hareketleriyle dikkat çeken patronları da ağırlıyor. Bu isimler arasında Çalık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, KONUTDER Başkanı ve Suryapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, NEF İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin, Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya ve TYD Başkanı ve Martı Otel İşletmeleri A.Ş. Yönetim kurulu BaşkanıOya Narin gibi isimler de yer alıyor. Sektöre yön veren isimler, 2017 izlenimleri ve 2018 beklentilerinin yanı sıra sektörün bugünkü gündemi ve daha iyi bir gelecek için çarpıcı değerlendirmelerde bulunacaklar.

İKİ ŞEHRİN GELECEK HİKÂYESİNİ BUGÜNDEN YAZANLAR VE YENİ DÖNEMDE İNŞAATIN GELECEĞİNE YÖN VERENLER

Ülkelerdeki yatırım fırsatlarının uzmanlar tarafından yeni açılımlarla anlatılacağı ‘RE360’ta Türkiye’nin yaşanılabilir kentler sınıfında üst sıralara çıkmak hedefiyle yol aldıkları kadar yatırım iştahını çekmek için süregen projeleriyle dikkat çeken şehirlerin temsilcileri de yer alacak. Bu noktada ön plana çıkan şehirler ise bozkır şehrinden adeta uygarlığın yeşerdiği Eskişehir ve Erciyes Kayak Merkezi başta olmak üzere dönüşüm ve ulaşım projeleriyle yeniden yaratılan ve yaratılmaya devam edilen Kayseri. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Çelik, bir şehri geleceğe taşımanın öyküsünü kendi çalışmaları üzerinden anlatırken, gelecek planlamalarını da paylaşacaklar. Her kesimin henüz yeni yeni kavramaya başladığı yeni sermaye piyasası araçları ve inşaatta kuralların baştan yazıldığı yeni İmar Yönetmeliği ise tüm yönleri ve hatta bilinmeyenleriyle yaratıcılarının da yer aldığı panellerde çözümlenecek. İlgili panellerde yer alacak isimler arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İmar Düzenleme Dairesi Başkanı Ayşegül Öngel, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı, Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İsmail Tüzgen ve Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ  da bulunuyor.

16 OTURUMDA BUGÜN VE GELECEĞİN RESMİ ÇİZİLECEK 

‘RE360 Buluşması’nda planlanan 16 oturumda dünyanının yeni oyununu yazan isimler, yatırım iştahını kışkırtan projeleriyle dikkat çeken şehirler ve inşaat sektörünün yeni düzeni dışında sektör açısından bugün kadar yarınlar için de stratejik önem taşıyan konular, Türkiye’de alanının en önemlileri olarak kabul edilen isimler tarafından değerlendirilecek.

2018 beklentileri gayrimenkul patronlarının gözüyle, dijitalleşmenin yansımalarıyla akıllanan binalar ve şehirler uzmanların bakış açısıyla, bugün kadar yarınlar için de gerekli emlak pazarlamanın şifreleri reklamcılığın ünlü isimleriyle, göz önünde duracak kadar yakın olan ama görülemeyen yatırım fırsatları yatırımlarıyla başarı yakalamış isimlerle anlatılacak.

‘RE360’ta ayrıca etkinliğe özel olarak planlanmış ve sektör uzmanlarının bile sürpriz sonuçlarla karşılacağı  “Gayrimenkulde Tüketici Trendleri Araştırması” yayınlanacak. Organizasyonda yer alan etkinliklerden bir diğeri de konferans katılımcılarının aynı anda görüş bildireceği “Anında Oylama”. Bu interaktif etkinlikten ortaya çıkan görüşlerin, gayrimenkul sektörünün kısa ve orta vadeli gelişimine ışık tutması bekleniyor. 

AVİ ALKAŞ: TEMELİ SAĞLAM BİR GELECEĞİ BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ

Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, konuşmasına öncelikle, henüz fikir aşamasında bile farklılık, yenilikçilik, yararlılık,  ulusal ve uluslararası platformda markalaşma gibi çok yönlü yapısıyla büyük bir heyecan yaratan ‘RE360’ın, ayrıca sektörün tüm yapı taşlarını aynı platformda buluşturacak olması açısından da büyük bir ilgi gördüğünü vurguladı. Avi Alkaş, ‘RE360’ ile oluşturulacak Ortak Yarar Platformu’nun yaratacağı ortak akıl ile ve buradan doğacak sinerjiyle Türk gayrimenkul sektörünün hem ulusal hem de uluslararası arenadaki katma değerinin daha da artacağına inandıklarını açıkladı. ‘RE360’ın sektörün geleceğe, tüm yapı taşları arasında sinerji kurup sürdürülebilir bir büyüme ile taşınması kadar tüm dünyada gayrimenkul alanında bir marka olarak anılabilmesi için de önem taşıdığına sadece kendilerinin değil, tüm sektörün inandığını vurgulayan Avi Alkaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz, temelleri sağlam bir geleceği hep birlikte inşa edeceğimize inanarak bu yola çıktık. Bu yolla Türkiye’nin en önemli lokomotif ekonomik güçlerinden biri olan gayrimenkul sektörünü belki de 1 numaralı güç haline getireceğiz. Sektörün tüm yapı taşlarını bir araya getirecek bu atılımın gelecekle sektör arasında kurulmuş sağlam bir köprü olacağına inancımız tam.” 

YONCA AKÖZER: RE360, SEKTÖRÜN TÜM OYUNCULARIYLA 1.5 YILLIK GÖRÜŞMELERİN KAÇINILMAZ SONUCU OLARAK ORTAYA ÇIKTI 

Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer ise ‘RE360’ın temellerinin, sektörde herkesi ve her şeyi kapsayacak bir buluşmanın beklentisi ile atıldığını belirterek, büyük bir ilgi ve heyecan dalgası yaratan bu organizasyon hakkında şöyle konuştu: “Herkes ve her şey diyerek yola çıktık. Sektöre dair her şeyi kapsayacak, sektörde konuşmak, tanışmak, işbirliği yapmak için herkesi bir araya getirecek bir buluşmanın hazırlığı içindeyiz. Yaptığımız sohbetlerde sektör oyuncularının 360 derece bir anlayışla bir araya gelmek istediklerini biliyorduk. Bu ortak platformu kurgulamak ve bu büyük buluşmayı gerçekleştirmekten heyecan duyuyoruz. 1.5 yıldır ince ince üzerinde çalıştığımız, sektör paydaşlarının görüşlerini alarak ilmek ilmek işlediğimiz bu buluşma, sektörün gündemindeki konuları ele alacak. Damga vuracak 2 gün derken, sektörün meselelerini ele aldığı, kritik gelişmeleri yorumladığı ve yeni döneme dair değerlendirmelerde bulunduğu oturumlar üzerine çalıştığımızı söylemek isterim. Sadece bizi değil sektörü de heyecanlandıran bu konferansta hedefimiz gayrimenkul sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirerek sinerji yaratmaktır.

‘RE360’ ile ofis, konut, sağlık yatırımları, ulaşım, turizm yatırımlarının yanı sıra bu sektörlere ürün ve hizmet veren firmaları buluştururken, karar verici mekanizma olan kamudan da yoğun katılımın olduğu bir konferans gerçekleştireceğiz. Hedeflerimizden biri, bu konferansla vizyon geliştirmek ve sektörü yakınlaştırmak. Sonrasında da konferansı uluslararası boyuta taşımak.‘RE360’ta gayrimenkulde yeni finansman araçları gibi güncel ve can alıcı konular, güçlü bir marka yaratabilmek için ufuk açacak pazarlama stratejileri, dünyadaki hızlı değişimi anlamak ve bunu Türkiye’ye uyarlamak, şehirlemizdeki yeni yatırım fırsatlarını değerlendirmek, teknolojinin sektörde yarattığı ve yaratacağı değişimleri anlamak ve uygulamak, tüketicinin aslında ne istediğini tam anlamıyla çözümlemek gibi sektörü yakından ilgilendiren konu başlıklarını ele alacağız.

 

PROGRAM

  1. GÜN 

09.00–09.30      Açılış Konuşması

                                                    

09.30–10.10       Dünyanın Yeni Tarihi Dr. Peter Frankopan,Oxford Üniversitesi Öğretim Üyesi, Araştırmacı, Tarihçi

Oxford Üniversitesi Öğretim Görevlisi, “Korkusuz ve Parlak” bir Yazar Ülkemiz ve yakın coğrafyasını yakından ilgilendiren İpek Yolu yaklaşımıyla Dünya tarihi ve geleceğini cesurca yorumlayan Frankopan’ın eşsiz bilgi ve içgörüsü ile şifreleri çözmeye, yakında yüzleşeceğimiz gerçeklerle tanışmaya hazır olun.

Frankopan’ın son kitabı, “The Silk Roads: Dünyanın Yeni Tarihi” ile uluslararası bir sansasyon yarattı. Kitap, İngiltere, Çin ve Hindistan’da listelerde 1 numaraya yükselirken, Frankapon’a da “korkusuz ve parlak tarihçi” ünvanını getirdi. Bu oturum, Dünyanın yakın geleceği ve küreselleşmeye dair algıları değiştirecek  

10.10-10.40       KAHVE MOLASI                                  

10.40–11.20      Toplumsal Dip Dalgalar ve Bizim Akvaryumun Dışındaki Türkiye

Bekir Ağırdır,KONDA Araştırma Genel Müdürü

Gündelik hayatın ritmi değişirken ne yapmalı? Toplumsal rızayı anlamak neden gerekli? Toplum ve insan ile ilişkili şirket olmak neden önemli? Dünya’da ve Türkiye’de olanlar ışığında bize, şirketlerimize çok önemli içgörüler sunacak bir oturum. Toplumumuza ayna tutan çok değerli bir uzman, Bekir Ağırdır RE360’ta!

11.20–11.50      Yaşanacak Kentler

Greg Clark,London LEP Yönetim Kurulu Üyesi, JLL Şehir Araştırmaları Merkezi Başkanı UCL’de şehir liderliği profesörlüğü, London School of Economics’te LSE şehirleri için uluslararası üyelik, ULI üyeliği ve OECD’de stratejik danışmanlık gibi görevleri ile metropolit strateji oluşturulması konularında uzman bir isim.

                                   New York, Oslo, Salvador , Viyana ve daha bir çok şehir için uluslararası danışmanlık görevini üstlenmiş ve bunun yanı sıra bir çok şehir ve ülke için yönetim reformlarının yapılmasına katkı sağlamış ödüllü bir  isim, Greg Clark’tan bu oturumda; Avrupa’nın önemli şehirlerinden İstanbul’a uzanan yoğunluk deneyimlerini ve çözüm önerilerini dinleyeceğiz. 

11.50–13.30      ÖĞLEYEMEĞİ   

                                                                                                                                   

13.30–14.30       Sektör Gündeminden:

Gayri-Menkul: Gayrimenkulde Sermaye Piyasası Araçları 

Gayrimenkulde sermaye piyasası araçlarının rolü ve güvenli bir yatırım ortamı oluşturmaya katkılarınının, kurumsal yabancı yatırımcılar için yaratacakları çekimin ele alınacağı, konu tüm yansımaları ile masaya yatırılacağı bir oturum.

13.30-13.40                Mücahit Demirtaş,T.C.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı    

13.40-14.30                Moderatör: Ersun Bayraktaroğlu,PwC Türkiye Şirket Ortağı ve PwC Gayrimenkul Sektörü Ülke Lideri

Ahmet Akbalık,Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Himmet Karadağ,Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı

İsmail Tüzgen,Çevre ve Şehircilik Bakanlığı - Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü  Dönüşüm Alanları Daire Başkanı 

Mehmet Ali Ersarı,Ak Portföy Genel Müdür Yardımcısı                                      

14.30–14.50      Pazarlama: Geleceğin Tüketicisine Bakış

                                   Nüzhet Algüneş, bpnİstanbul CEO 

14.50–15.30      KAHVE MOLASI                                                                                                             

15.30–15.40      Akıllı Şehirler Akıllı Sistemler İle İnşa Edilir

                                   Dr. Fatih Gündoğan,İBB İSBAK A.Ş Genel Müdür Yardımcısı

Akıllı Ulaşım Sistemleri’ndeki 30 yıllık AR-GE, danışmanlık ve entegrasyon tecrübesini Akıllı Şehir Çözümleri’ne aktararak misyonunu genişleten İSBAK’ın önemli projelerinin başındaki isimden Türkiye’de ve dünyada Akıllı Şehir’in Mimarı olma yolundaki adımları dinleyeceğiz. 

15.40–15.55      Gayrimenkul Dijitalleşiyor

Modern ve yaşam kalitesi yüksek akıllı şehirler oluşturmak gerekiyor.  Daha akıllı binalara, daha akıllı enerji çözümlerine, daha akıllı iletişim ve bilgi teknolojilerine duyulan gereksinim belirginleşiyor. Akıllı teknolojiler bu oturumda mercek altına alınıyor 

15.55–16.45      Patronlar 2017’yi Değerlendiriyor.2018’de Ne Bekliyoruz? 

RE360; Gayrimenkul sektörüne yön veren firmaların patronlarının oturumu Avi Alkaş’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek, 360 derecelik bir buluşmadan, dört dörtlük değerlendirmeler. “Güldürürken düşündüren” anekdotlar. Sektörün bugünü ve yarınına dair samimi öngörüler, planlar bu oturumda.

Moderatör: Avi Alkaş,JLL Türkiye Ülke Başkanı, Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı

Ahmet Çalık, Çalık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı

Erden Timur,NEF İcra Kurulu Başkanı

Süleyman Çetinsaya, Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

Murat Özyeğin, Fiba Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

  

PROGRAM

  1. GÜN 

09.30–10.10      Onlar Yatırım Çekmek İçin Çok iştahlı! 

ŞEHİR;  potansiyelleri ve yatırım fırsatlarının tanıtılacağı işbirliği oturumlarına bekliyoruz. Bu   platform ilk adımı atmak için büyük bir fırsat

Mustafa Çelik,Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı

10.10–11.00      Yeni İmar Yönetmeliği : Peki Şimdi Ne Olacak?

İnşaatta kuralları değiştiren, imarı disipline etmek amacıyla hazırlanan yeni imar yönetmeliği bu oturumda masaya yatırılacak.

Moderatör: Prof. Dr. Gürsel Öngören,Öngören Hukuk Bürosu Kentsel Dönüşüm

          Hukuk Platformu Başkanı

Ayşegül Öngel, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü  İmar Düzenleme Dairesi Başkanı

Faruk Göksu,Kentsel Strateji Kurucu Ortak

Makbule Yönel Maya,TSKB Gayrimenkul Değerleme AŞ. Genel Müdür, MRICS

Ratip Kansu,Kansu Mimarlık,Yüksek Mimar

  1. Altan Elmas, Konutder Yönetim Kurulu Başkanı veSuryapı Yönetim Kurulu Başkanı

11.00–11.30      KAHVE MOLASI                                                                                                                              

11.30–11.40      Her şey İyi Hoş da Bugün İçin Aslolan Markalaşarak Satış! Peki Ama Nasıl?

Vedat Arslan,Aremas Gayrimenkul Kurucusu ve Genel Müdürü

11.40–12.10      Serdar Erener,Reklam Tasarımcısı

12.10–14.00      ÖĞLE YEMEĞİ                                                                                                    

14.00–14.40      Sektöre Özel, Sektörün Konferansı RE360’a Özel Bir Araştırma!

Ali Baki Usta,AND Gayrimenkul Genel Müdür

 

14.40–15.00      Barcelona: Başarılı bir Kentsel Yenilenme Deneyimi

Maria Sisternas,Mediaurban Kurucusu, Akıllı Şehir ve Kentsel Dönüşüm Projeleri Danışmanı,
                                      ULI Barcelona Üyesi

MÖ 200’de kurulmuş çok eski bir şehrin, özgün yenilenme hikayesini, Barselona Kent Meclisi1nde Şehircilik Projelerinden sorulu Direktör olarak görev almış genç ve yetkin bir isimden dinleyeceğiz.

Ürettiği kentsel plan ve projeleri, koruduğu ve geliştirdiği görkemli mimari eserleri, teknolojik gelişimi ve başarılı bir turizm merkezi olmanın ötesine geçen “sürdürülebilir yenilenme süreci “ile Barselona mercekte! Yaşanan kentsel dönüşüm kadar, dönüşümün ele alınış sürecini ele alan, sektörümüze ilham verecek bir oturum RE360’ta.                 

15.00–15.10      Gayrimenkul Yatırımlarında Kentsel & Mekansal Riskler

Yük. Mimar İshak Kurtuluş ALTUN,TUVIMER (Türkiye Veri İşleme Merkezi) Kurucu Ortak ve Genel      Müdürü 

15.10–15.50      Yeni Yatırım Fırsatları Nelerdir? 

İştah kabartan fırsatlar, yatırmcıların 2018’de hayata geçirmeye planladığı projeler ve sektörümüzü kazanç vaad eden yeni alanları bu panelde!

Moderatör: Ali Saydam, Bersay İletişim Gazeteci, Yazar, Halkla İlişkiler ve İletişim Uzmanı

  Oya Narin, Martı Otel İşl. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı 

* Panelistler Belirlenmektedir.