Gayrimenkulde Endeksa ve Realty World Türkiye işbirliği

Yazdır

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu endeksa.com, dünyanın önde gelen gayrimenkul franchise şirketlerinden Realty World Türkiye ile işbirliği gerçekleştirdi. İşbirliği kapsamında Realty World Türkiye ofisleri özel koşullarla Endeksa üyeliğinden yararlanacak.

Gayrimenkul sektörünün teknoloji ve veri odaklı gelişiminde öncü rol oynayan endeksa.com, dünyada nihai kullanıcılar tarafından en çok bilinen gayrimenkul franchise firması Realty World Türkiye ile işbirliği yaptı. İşbirliği ile Realty World Türkiye ofisleri müşterilerine en doğru ve güncel fiyatlamayla hizmet vererek, en kazançlı yatırımı yapmalarına imkan sağlayacak.

2005 yılından bu yana Türkiye‘de faaliyet gösteren Realty World Gayrimenkul Hizmetleri A.Ş., profesyonel gayrimenkul hizmetlerine ihtiyaç duyan Türk tüketicisine ülke genelinde açtığı franchise ofisleriyle gayrimenkul danışmanlık hizmetleri sunuyor. 2006, 2007 ve 2008 yıllarında Realty World Dünya Kongresinde en hızlı büyüyen marka ödülünü kazanan Realty World Türkiye, 2007‘den bu yana Garanti Koza Grubu bünyesine katılarak sektörde daha güçlü bir konuma ulaştı.

“Ofislerimiz hizmetini farklılaştırıyor“

Realty World İcra Kurulu Üyesi Özden Efeoğlu, işbirliği içinOfislerimiz Endeksa teknolojisi sayesinde konut değerlerine anında ulaşacak. Mahalle, hatta apartman bazında daha önceki verileri görecek, karşılaştırma yapabilecek ve vatandaşa en doğru bilgiyi aktaracak. Endeksa’nın gelişmiş teknolojisinin ofislerimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

“Endeksa teknolojisinden yararlanacak“

Endeksa Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, Realty World Türkiye işbirliği ile Endeksa‘nın hizmet ağını daha da geliştirdiklerini kaydederek firmanın teknolojisi hakkında şunları belirtti: “Endeksa.com gayrimenkul değerlemede dijital teknolojilerin gelişmiş olanaklarını kullanıyor. Sisteme herhangi bir konutun konum ve özelliklerini girenler piyasa değerine anında ulaşıyor. Endeksa veritabanı, Türkiye genelinde faaliyet gösteren Endeksa değerleme uzmanlarının tüm illerde yaptığı araştırmalarla anlık olarak güncelleniyor. Bu bilgiler öncelikle analiz ediliyor, tutarlılık ve doğruluk kontrollerinden geçiriliyor. Yeterli güvenilirlik düzeyine ulaşmayan veriler analizlere dahil edilmiyor. Ardından, Endeksa makine öğrenimi yöntemlerini kullanarak düzenli aralıklarla bölgesel düzeyde değer tahmin modelleri inşa ediyor. Bu modellerle kullanıcının girdiği kriterlere göre değer tahmini yapılıyor. Endeksa kullanıcıları, il, ilçe, mahalle ya da daha dar ölçekte konut satış ve kira değerlerine anında ulaşıyor, zaman içindeki değer değişim trendlerini de inceleyebiliyor.”

Endeksa - Gayrimenkul değerlemede dijital teknolojilerin gelişmiş olanaklarını kullanan www.endeksa.com, sisteme herhangi bir konutun konum ve özelliklerini giren herkese piyasa değerini anında sunmaktadır. Türkiye’nin her yerinde saha araştırmaları yapan lisanslı Endeksa değerleme uzmanlarının hazırladığı verilere dayanarak anında bilgi veren platform, otomasyona dayalı istatistiki modelleme ve makine öğrenimi yöntemleri ile konut değerlerini hızla ve doğru bir şekilde hesaplayabilmektedir. Endeksa, konut satış ve kira değerlerinin yanı sıra bölge bazında yaşayanların demografik bilgileri, bölgedeki ticari parametreleri ve yaşam alanlarını da sunmaktadır. Gayrimenkul profesyonellerinin yanı sıra bireysel kullanıcıların da yoğun olarak kullandıkları platform, kullanıcılara yapmış oldukları otomatik değerlemeleri raporlayabilme, güvenilir ve bağımsız görüşe ulaşmak için bulundukları bölgelere hakim deneyimli uzmanlardan görüş raporu talep etme imkanı da sağlamaktadır. Endeksa ile en iyi yatırım bölgelerini hızla belirlemek mümkün olmaktadır. Yatırım için düşünülen bölgeler il, ilçe, mahalle ya da konum bazında seçildiğinde, konut türüne göre ortalama kiralara, satış fiyatlarına ve fiyat değişim trendlerine ulaşmak sadece saniyeler almaktadır. Kullanıcılar kendi evlerinin değerini de kolaylıkla öğrenebilmektedir. Bunun için haritadan işaretleyip konut özellikleri girildiğinde, Endeksa evin piyasa değerini anında hesaplamaktadır. Yaşam tarzına göre ev seçimi de Endeksa ile kolaylaşmaktadır. Kullanıcının yaşamayı düşündüğü bölgeler il, ilçe mahalle ya da konum bazında seçildiğinde, sosyal göstergeler ve çevredeki yaşam olanakları hızla görüntülenmektedir. Uzman görüşü ise Endeksa’nın bir diğer fark yaratan hizmetidir. Bireysel ya da ticari karar vermeden önce kullanıcılar lisanslı Endeksa uzmanlarının görüşüne başvurabilmektedir.