Varyap

Varyap

VARYAP, Varlıbaş Holding’in gayrimenkul geliştirme, inşaat ve müteahhitlik kuruluşu olarak 1975 yılında kurulmuştur. İş modelinde finansman, inşaat, pazarlama ve satış gibi aşamaları da içeren gayrimenkul geliştirme faaliyetinde önemli bir deneyime sahiptir. Toplam 1000 çalışanıyla; altyükleniciler ve çözüm ortakları dahil 10.000’den fazla kişiye doğrudan ve dolaylı istihdam sağlayan VARYAP yurtiçindeki başarılı projelerinde dünyanın çokuluslu firmalarıyla işbirliği yapmış Türkiye’nin lider inşaat şirketlerinden biridir.

 

VARYAP, TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ile gerçekleştirdiği hasılat paylaşımı modeli Türkiye’nin LEED kayıtlı ilk lüks yeşil konut projesi olan VARYAP MERIDIAN kapsamında 1500 konut, 5 yıldızlı otel, iş merkezi, ticaret ve sosyal alanlardan oluşan ekolojik yüksek standartlı binalar inşa etmektedir. Anadolu Yakası’nda Türkiye’nin yeni finans merkezi Ataşehir’in son büyük arsasında inşa edilmekte olan VARYAP MERIDIAN ”LEED” kriterlerine göre yapmakta ve 2012 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

 

VARYAP, 2008 yılında Türkiye’nin en büyük ve prestijli konut projelerinden biri olan ve proje kapsamında 2500 lüks daire, ticari alan ve sosyal tesislerin bulunduğu Uphill Court Ataşehir ve Uphill Court Bahçeşehir’i de hayata geçirmiştir. Yapımı tamamlanan Varlıbaş AVM, Atapark / Trabzon projesi 2010 yılı Ekim ayında hizmete açılmıştır.

 

Taahhüt projelerinde de çok önemli deneyime sahip olan VARYAP, Trabzon Belediye Hizmet Binası, İstanbul Çağlayan’da Avrupa’nın en büyük Adalet Sarayı, İstanbul Seyrantepe Spor Kompleksi, projelerini tamamlamış olup, Ankara Danıştay Başkanlığı Hizmet Binası, Tekirdağ Ceza İnfaz Kampüsü inşaatlarına devam etmektedir. Yine VARYAP’ın inşa ettiği Konya Adalet Sarayı sözleşme bitiş tarihinden 9 ay önce teslim edilmesiyle VARYAP’ın sektördeki öncülüğünü pekiştirmiştir.

 

Ankara Danıştay Başkanlığı Hizmet Binası ve Tekirdağ Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü inşaatlarını sürdürmektedir. Yine VARYAP’ın inşa ettiği Konya Adalet Sarayı, sözleşme bitiş tarihinden 9 ay önce teslim edilmesi ile VARYAP’ın sektördeki öncülüğünü pekiştirmiştir.

 

VARYAP, Türk Patent Enstitüsü tarafından düzenlenen ‘2007 yılı Patent Ödülleri’nde, inşaat dalında ‘Altın Marka’ ödülü almaya layık görülmüştür.

 

VARYAP tüm faaliyetlerini, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kalite belgeleri çerçevesinde sürdürmektedir. VARYAP aynı zamanda, grup şirketlerinin uluslararası platformda tanınmasını ve ulusal ve uluslararası inşaat endüstrisi ile yakın temasta bulunmasını sağlayan Dun & Bradstreet Veritabanı (D&B), Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Urban Land Institute (ULI) kuruluşlarının bir üyesidir.