Finans Merkezi, Ataşehir’de gayrimenkul fiyatlarını şimdiden uçurdu

Yazdır

Geçtiğimiz günlerde ihaleye açılan İstanbul Finans Merkezi’nin inşa edileceği Ataşehir’de gayrimenkul fiyatlarında önemli artışlar yaşanıyor.

sahibinden.com verilerine göre, Ataşehir’de arsa fiyatları önceki yıla göre yüzde 100 oranında artarken, ilçedeki satılık daire fiyatlarında yüzde 18, kiralık daire fiyatlarında ise yüzde 65 artış kaydedildi.

Detayları geçtiğimiz günlerde tanıtılarak ihaleye açılan İstanbul Finans Merkezi, inşa edileceği Ataşehir’de gayrimenkul fiyatlarını şimdiden uçurdu. Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından sahibinden.com’un verilerine göre, Ataşehir’de arsa fiyatları önceki yıla göre yüzde 100 oranında artarken, satılık ve kiralık daire fiyatlarında da önemli değişimler kaydedildi.

Ataşehir’de geçtiğimiz yıl 160 bin TL olan ortalama satılık daire fiyatı bu yılın aynı döneminde yüzde 18 oranında artarak 189 bin 500 TL’ye ulaştı. Satılık dairelerdeki adet bazında artış oranı ise yüzde 37 oldu. İlçedeki kiralık daire fiyatlarının artış oranı yüzde 65 olurken, ortalama fiyat 850 TL’den bin 400 TL’ye yükseldi. Kiralık dairelerde adet bazında artış ise yüzde 25 olarak gerçekleşti.

Ataşehir’de en çok tercih edilen satılık ve kiralık dairelerin özelliklerine de ışık tuttu. Buna göre ilçede en çok satılan daire tipi 90 metrekare büyüklüğe sahip 2+1’ler olurken, kiralık dairelerde 70 metrekarelik 1+1’ler öne çıktı.