Ece’den Ümraniye’ye 200 milyon euro’luk yaşam merkezi geliyor

Yazdır

ECE ve Akasya Grupları, Akasya Park Ümraniye Alışveriş Merkezi projesini birlikte gerçekleştirme kararı aldı.

İstanbul’un Ümraniye ilçesinde yer alan projenin inşaatına 2013 yılı içinde başlanması ve 2015 yılında teslim edilmesi planlanıyor. Konu ve ofis bloklarının da dahil olduğu projenin yatırım hacmi ise yaklaşık 200 milyon euro olarak öngörülüyor.
Projede, yeni inşa edilecek olan Alışveriş Merkezi ve buna komşu bulunan CarrefourSA Ümraniye Alışveriş Merkezi’nin birlikte oluşturdukları 100 bin metrekarelik kiralanabilir alan, yaklaşık 240 mağaza ve 3 bin araçlık otopark kapasitesi ile İstanbul’un en güçlü çekim merkezlerinden biri hayata geçirilmiş olacak.

Yönetimi ECE yapacak

Alışveriş merkezinin konsept planlamasını, kiralamasını ve uzun dönemli yönetimini üstlenen ECE Türkiye Genel Müdürü Andreas Hohlmann, Akasya Grubu ile birlikte İstanbul’da Akasya Park Ümraniye Alışveriş Merkezi’ni hayata geçirmekten ve ECE Grubu olarak gelişen Türkiye pazarındaki büyümelerini sürdürmekten mutluluk duyduklarını söyledi.
Hohlmann, “ECE Grubu’nun kiracıları ile yıllardır süregelen başarılı işbirliği sayesinde, perakende grupları Ümraniye’deki bu yeni alışveriş merkezine şimdiden büyük ilgi gösteriyorlar” dedi.Kaynak:Milliyet