Dünyanın fırsatı Ankara’da

Yazdır

Coldwell Banker Başkent ofisi Broker ve Genel Müdürü Evren Barutçu Ankara'nın önümüzdeki 20 yıl boyunca gayrimenkul sektörü açısından çok ciddi yatırım fırsatları barındırdığını belirtti.

Ankara kazandırmaya devam edecek

Gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi Ankara

Ankara önümüzdeki 20 yıl da kazandırmaya devam edecek.

Ankara’ya 20 yılda 750.000 yeni konut 

Askı sürecinde olan 2038 Başkent Ankara Çevre Düzeni Planı üzerinden Ankara'nın önümüzdeki 20 yılını yorumlayan Barutçu "Ankara bugün 5.5 milyonu aşkın bir nüfusa ev sahipliği yapmakta. 2038 nüfus projeksiyonu ise yaklaşık olarak 8.5 milyon kişi. Bu artış 750.000 yeni konut anlamına gelmekte. Bununla beraber planda çok önemli kamu yatırımları gözüküyor. Bunlardan en önemlileri ikinci çevre yolu, İzmir otobanı, Niğde otobanı ve ikinci havaalanı projeleri. Bu gelişmeler doğru analiz edildiği takdirde gayrimenkul yatırımcıları açısından çok ciddi fırsatlar var" dedi. 

Ankara’da son 20 yıldaki 2 milyonluk nüfus artışının; arazi fiyatlarında, bölgesine göre değişmekle beraber 50 katına yaklaşan değer artışlarına sebep olduğunu belirten Barutçu “Planlar incelenip doğru yatırım yapıldığı ve sabırlı olunduğu takdirde Ankara belki de tüm dünyada yer alan gayrimenkul piyasaları içerisinde arazi yatırımı açısından ilk sıralarda gelmekte” dedi. 

Yatırımcıların en çok merak ettiği konuların başında gelen Ankara’nın hangi yöne doğru gelişeceği ile ilgili ipuçları da veren Barutçu “Geçtiğimiz 20 yılda olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da esas gelişim aksı Ankara’nın batı aksı olarak gözükmekte. Temelli, Kahramankazan ve Tulumtaş üçgenin içerisinde kalan bölgeler en az riskli yatırım bölgeleri olarak öne çıkmakta” dedi.

COLDWELL BANKER KİMDİR?

Coldwell Banker® 1906 yılında, San Francisco depreminden sonra, Colbert Coldwell ve Benjamin Arthur Banker tarafından hem konut hem ticari gayrimenkul konularında danışmanlık hizmeti veren bir firma olarak kurulmuştur. Bugün ise 50 ülkede ve U.S.A.’daki her eyalette hem konut hem de ticari gayrimenkul danışmanlığı hizmeti vermektedir. Merkez Ofisi;Parsippany,NewJersey’dedir.

Ağırlıklı Kanada ve U.S.A.’da olmak üzere 6 kıtada, 50 ülkede, 3.600’ü aşkın franchise ofisi ve 150.000’i aşkın profesyonel Gayrimenkul Danışmanı ile hizmet vermekte, 500 milyar USD işlem hacmi ve 6,6 milyar USD cirosu ile büyümeye devam etmektedir. 
Coldwell Banker ® kendisini en mükemmel hizmet kalitesine adamış ve bu prensiple gayrimenkul sektöründeki liderliğini sürdüren bir şirkettir. 

COLDWELL BANKER BAŞKENT KİMDİR?

2007 yılında Türkiye ve K.K.T.C master franchise’ı olarak faaliyetlerine başlayan Coldwell Banker Türkiye,2010 yılında ise Broker/Owner Evren Barutçu önderliğinde Coldwell Banker Başkent® olarak Ankara’da hizmet ve faaliyetlerine başlamıştır. 

İstanbul dışında açılan ilk ofis olan Coldwell Banker Başkent®, tüm dünyada olduğu gibi Başkent Ankara’da da sektörün gelişimine liderlik eden bir gayrimenkul kuruluşu olmayı hedeflemekte,  Coldwell Banker’ın gayrimenkul sektöründeki 100 yıllık bilgi, birikim ve tecrübesini Başkent Ankara’da profesyonel gayrimenkul danışmanlık hizmeti almak isteyen kişilere sunmaktadır.

Coldwell Banker Başkent 2010-2011-2012-2013-2014-2015 ve 2016 yıllarında Ankara’da en fazla işlem ve ciro gerçekleştiren Coldwell Banker ofisidir.

EVREN BARUTÇU KİMDİR?

1976 yılı Ankara doğumlu Evren Barutçu İlk-orta ve lise eğitimimi TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Ardından Ufuk Üniversitesi işletme yüksek lisansını tamamlamış şu an ise Ankara Üniversitesi Taşınmaz Geliştirme ve Değerlemesi üzerine ikinci yüksek lisansına devam etmektedir.

2001 yılında kendi şirketini kurarak başladığı ticari hayatında yazılım, bilişim ve gıda sektöründe geçirdiği 3 yılın ardından 2004 yılında gayrimenkul sektörüyle tanışmıştır. Türkiye’de gayrimenkul sektöründe hizmet veren uluslar arası iki ayrı firmanın çatısı altında, bireysel olarak hizmet verdiği 6 yıl boyunca hem işlem hem de ciro bazında onlarca ulusal başarı kazandıktan sonra kendi ekibimi kurmaya karar vermiştir. Bunun neticesinde 2010 yılında dünyanın en saygın gayrimenkul yatırım ve danışmanlık firması olan Coldwell Banker’la Türkiye’de İstanbul dışında açılacak ilk ofis için anlaşmış ve Coldwell Banker Başkent’i hayata geçirmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.