Cömertoğlu Otelcilik 50 milyon dolar maliyetli yeni otelin temelini attı

Yazdır

Bu yıl hayata geçirdikleri Delphin Imperial ile otel sayısını 5’e çıkaran Cömertoğlu Otelcilik, yeni bir yatırım yapmaya daha hazırlanıyor. Şirket, Okurcalar Alara bölgesine 450 yataklı bir otel daha yapmak için ilk kazmayı vurdu.

Yeni yatırımla ilgili olarak TurizmGüncel’e açıklamada bulunan Cömertoğlu Otelcilik Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Cömertoğlu yapımına yeni başladıkları Delphin Botanik Platinium ile ilgili şu detayları verdi:

Hayata geçireceğimiz yeni otel tamamıyla aile konseptli olacak. Delphin Diva’da olduğu gibi, burada da yapacağımız otelin nasıl olması gerektiğini eski müşterilerimize sorduk Yaptığımız anket neticesinde aile konsepti ön plana çıktı. Otelde bulunacak 450 odanın 250 tanesi aile odası olacak.

Otelin yatırım maliyetinin 45 – 50 milyon dolar civarında olacağını kaydeden Cömertoğlu, “Yeni oteli 2014 yılında hizmete almayı hedefliyoruz. Dekorasyon ve tasarımda biraz daha farklılaşmaya gittik yeni otelde. İnsanları dinlendiren ve huzur veren bir tasarımla daha açık renkler kullanıyoruz. Ayrıca Delphin Botanik Platinium, Antalya’nın en iddialı botanik bahçesine sahip olacak” değerlendirmesini yaptı.