CarrefourSA Ümraniye Alışveriş Merkezi’nde Karikatür Sergisi

Yazdır

Yaz aylarında Carrefour İçerenköy, Carrefour Bursa ve Carrefour Ankara’da ilgi ile izlenen Üçge “Alışveriş Hayattır!” Karikatür Sergisi, ekim ayında CarrefourSA Ümraniye Alışveriş Merkezi’nde ziyarete açılacak.

 

Üçge’nin düzenlediği “Alışveriş Hayattır” isimli sergi, Uluslararası Karikatür Yarışması’na katılan eserlerden oluşuyor. Birbirinden ilginç karikatürler alışverişin yüzlerce yıldır her ülkeden insanların hayatı üzerindeki önemini ve etkisini yaratıcı çizgilerle buluşturuyor. Alışverişin renkli yüzünü yansıtan karikatürlerin yanı sıra alışveriş merkezinin farklı alanlarında konumlandırılacak karikatürlerin 3 boyutlu maketleri de ziyaretçiler tarafından ilgi ile izlenecek. 6 Ekim Cumartesigünü açılacak olan sergi, 28 Ekim Pazar gününekadar görülebilir.

Üçge Uluslararası Karikatür Sergisi Hakkında

2006 yılında düzenlenen Üçge Uluslararası Karikatür Yarışması’na 38 ülkeden 508 eser katıldı. Musa Kart (Karikatürist), Zeki Bulut (Karikatürist), Ahmet Aykanat (Karikatürist), Mehmet Kahraman (Karikatürist), Turgut Demir (Karikatürist), Hayri Tuncer (Üçge Yönetim Kurulu Başk. Vekili)  ve Okan Aras (PEBEV-Perakende Bilgi Evi Yön. Kur. Başk. Vekili)’tan oluşan jüri üyeleri çarpıcı eserler karşısında derecelendirme yapmakta oldukça zorlandılar.

“Alışveriş Hayattır” konulu yarışmada birincilik ödülünü Hikmet Cerrah (Türkiye), ikincilik ödülünü Valentin Druzhinin (Rusya), üçüncülük ödülünü de Wang Rui Sheng(Çin) kazandı.

Juli Sanchıs Aguado (İspanya), Gergely Basca (Macaristan), Hicabi Demirci (Türkiye), Darko Drjevic (Montenegro Cumhuriyeti), Oleg Goutsol (Ukrayna), Mario Magnatti (İtalya), Ahmet Öztürk Levent (Türkiye), Gopal Sarker (Hindistan), Young Sik Oh (Güney Kore), Kürşat Zaman (Türkiye) da mansiyon kazandı.