Business İstanbul'un ilk etabındaki 500 ofisin satışları 48 ayda tamamlandı

Yazdır

Ticari gayrimenkuldeki yoğun ofis stoğuna rağmen, Business İstanbul'un ilk etabındaki 500 ofisin satışları 48 ayda tamamlandı. Türkiye'nin en büyük A plus ofis projesi olan Business İstanbul özellikle İSO 500 kuruluşları tarafından tercih edildi.

Yatırım değeri 1.5 milyar TL olan ve toplam 6 bloktan oluşan Türkiye’nin en büyük A plus ofis projesi Business İstanbul'un yatırımcılarını ağırlıklı olarak İSO 500 kuruluşları oluşturdu. Firmalar tarafından doğrudan yatırım amaçlı tercih edilen Business İstanbul’un 3 bloktan oluşan  1. ada etabında yer alan 500 ofisin satışı tamamlandı.

Ofis projelerinde lokasyon öncelikli kriter

Business İstanbul Satış ve Pazarlama Direktörü Ece Bingöl, ofis piyasasında yaşanan durgunluğa rağmen Business İstanbul'un satışlarının belirledikleri zaman diliminde tamamlanmasının projenin doğru kurgulanıp doğru lokasyonda hayata geçirilmesinden kaynaklandığını vurguladı. Business İstanbul'un Göztepe E–5 üstündeki özel lokasyonu ile öne çıktığını belirten Bingöl, şunları kaydetti: “Projenin bir bloğu Türkiye'nin önde gelen tur operatörü ETS Tur tarafından yeni yönetim merkezi olmak üzere satın alındı. Gürbey Mekanik, Afrodit Tekstil, Lila Kağıt, İnci Holding, Sönmez Metal  gibi sektörlerinde öne çıkan birçok firmanın da tercihi Business İstanbul oldu. Proje, 16,5 yıl olan yatırım geri dönüş süresiyle firmalara önemli bir avantaj sağlıyor. Bazı yatırımcılar avantajlı buldukları ofis projelerini satın alarak kiraya veriyor, sonrasında talep edilen yüksek kira bedelleri nedeniyle bazı projelerde ofis katları uzun zaman boş kalıyor. Business İstanbul ise firmaların ihtiyaçları doğrultusunda her bakımdan özel avantajlar sağladığı için firmalar kiracı olmayı değil, malik olmayı tercih ediyor. Bunun nedeni projeyi firmaların ihtiyaçlarına göre dizayn etmemiz. Lokasyonun yanı sıra bina içinde hızlı ulaşım sağlayan asansör sisteminin yeterli sayıda olması, ihtiyaçları tam kapasite karşılayacak düzeyde otopark alanına yer verilmesi ve düşük aidat imkanı önem verdiğimiz kriterlerin başında geliyor. İlkbaharda başlamayı hedeflediğimiz projenin 2. etabının da yoğun ilgi göreceğine inanıyoruz.“

İş dünyasının aradığı özellikler

Business İstanbul iş dünyasının taleplerine yönelik geliştirilmiş, en ileri teknolojilere sahip, LEED Platinium sertifikalı özel bir proje. Business İstanbul, bina içinde hızlı ulaşım sağlayan             9 asansörlü trafik sistemi, 5 katlı geniş otopark alanı, düşük aidat imkanı gibi avantajların yanı sıra ferah ofisleri, çalışanların her türlü ihtiyacına yönelik tasarlanan premium çarşısı ve entegre ulaşım ağının kesişim noktasındaki merkezi lokasyonuyla keyifli bir iş ortamı sunuyor.

Entegre ulaşımın merkezinde

Metro, metrobüs ve Marmaray bağlantısının yanı sıra Avrasya Tüneli'nin çıkış noktasında bulunan proje, tüm toplu ulaşım olanaklarının kesişme noktasında yer alarak firmalara büyük avantaj sağlıyor. Business İstanbul TEM'e, feribot ve sahil yoluna beş dakikalık mesafede bulunuyor. Boğaz Köprüsü, Bağdat Caddesi, Fenerbahçe Marina ve Kadıköy merkez ise Business İstanbul'un doğal uzantısı konumunda yer alıyor.

AKSUN İnşaat - Çeyrek asrı aşan iş deneyimi ile ulusal ve uluslararası birçok inşaat projesini hayata geçiren AKSUN İnşaat, farklı iş kollarında faaliyet gösteren AKDEMİR Grup şirketlerinden biridir. Ticari yapılar, ofisler, lojistik depoları, sanayi tesisleri ve konut alanları üretimine yönelik çalışmalar yapan AKSUN İnşaat, hızlı gelişme potansiyeline sahip lokasyonlarda ürettiği projelerle yatırımcılarına yüksek katma değer sunmaktadır. Birçok prestijli projeye imza atan AKSUN İnşaat, Kadıköy Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, iki adada 270.000 m² ticari alanda bölgenin en büyük ofis projesi olan BUSINESS İSTANBUL’un yapımını sürdürmektedir. Yaşam alanları ile entegre modern ofisler, mağazalar ve dükkanlardan oluşan BUSINESS İSTANBUL, şehrin en aktif ulaşım akslarından biri olan E5 karayolu üzerinde yükseliyor. İstoç Ticaret Merkezi’nin en prestijli bölgesinde, 27.000 m² inşaat alanına sahip Aktem Plaza’nın yapımını tamamlayan AKSUN inşaat, grup şirketlerinden Akkim Yapı Kimyasalları A.Ş. için 2016 yılı sonunda başladığı üretim tesisinin ikinci etap inşaatını da çok kısa sürede bitirerek faaliyete hazır hale getirdi. Güvenliğin, konforun, kalitenin ve estetiğin bir arada olduğu yapılar üreten AKSUN İnşaat, Mersin Yenişehir’de 10.000 m² alana kurulu Ihlamur Park Evlerini tamamlayarak sahiplerine teslim etti. Gürcistan Tiflis’te 3.600 m² kapalı alana sahip ticari ofis ve lojistik deposu, Kazakistan Almata’da 7.000 m² kapalı alana sahip ticari ofis ve lojistik deposu, Kırgızistan Bişkek’te 7.500 m² toplam inşaat alanına sahip toplu konut projeleri de, AKSUN İnşaat tarafından yurtdışında tamamlanan projelerin bir kısmıdır.    

KÖKLÜ GRUP ŞİRKETLERİ

AKSUN İnşaat’ ın gücünü aldığı AKDEMİR Grup’un bünyesinde yer alan diğer grup şirketleri de faaliyet gösterdikleri alanlarda öncü kuruluşlardandır. AKKİM Yapı Kimyasalları; Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içerisindedir. 108 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla ülke ekonomisine önemli bir katma değer sağlamaktadır. AKTEK Dış Ticaret; çok sayıda ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.  13 ülkede kendi şubeleriyle faaliyet göstermektedir. Şube sayısını her geçen gün daha da arttırmaktadır. AKDEMİR Makina; Türkiye pazarında izolasyon, elektrikli el aletleri ve aydınlatma ürünlerinin satışını yapmaktadır. Yurtiçinde yüksek bilinirliğe ve çok geniş bir dağıtım ağına sahiptir. AKDE Kimya; su ve ısı izolasyonu amaçlı yüzey kaplama ve koruma sistemlerini geliştirmektedir. Kısa sürede yakaladığı hızlı büyüme ile sektörünün önemli üreticileri arasındaki haklı yerini almıştır.