Bulvar Samsun AVM'ye 'En İyi Alışveriş Merkezi' ödülü

Yazdır

Bulvar Samsun AVM, Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen 2013 'ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri'nde "En İyi Alışveriş Merkezi" ödülüne layık görüldü.

Bulvar Samsun AVM, Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen 2013 'ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri'nde "En İyi Alışveriş Merkezi" ödülüne layık görüldü.

    Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından her yıl gerçekleştirilen ve gayrimenkul sektörünü bir araya getirmeyi amaçlayan ArkiPARC, bu yıl 10-11 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlendi. Etkinlik kapsamında verilen 'ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri'nde ArkiPARC jürisinin oylarıyla finale kalan ve 'Alışveriş Merkezi' kategorisinde yarışan Bulvar Samsun, katılımcılar tarafından en fazla oyu alarak 'En İyi Alışveriş Merkezi' ödülünü almaya hak kazandı.

    2008 yılından bu yana fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumları onurlandırmayı amaçlayan 'ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri', 'Konut, Ofis, Otel, Alışveriş Merkezi, Alternatif Yatırımlar ve Karma Kullanım' kategorilerinde proje geliştiricilerine veriliyor.

    Türkiye'nin önde gelen iki önemli AVM yatırımcısı Torunlar GYO ve Turkmall ortaklığıyla hayata geçirilen Bulvar Samsun Alışveriş Merkezi, kentin tam merkezinde 1897 yılında inşa edilmiş ve 18 yıldır atıl durumda bulunan tarihi Samsun Tütün Fabrikası'nın kentsel yenileme projesi kapsamında restore edilmesiyle hayata geçirildi. 2012 yılının Temmuz ayında hizmete açılan AVM, önemli kentsel yenileme projeleri arasında yer alıyor. 38 bin metrekarelik bir alanda ulusal ve uluslararası 45 önemli markayla hizmet veren Bulvar Samsun, sosyal alanlarının yanı sıra alışveriş caddesi, iç avluları ve geniş meydanıyla da dikkat çekiyor. Yarattığı istihdam ile de Samsun'daki ekonomik hayatı canlandıran AVM, aynı zamanda şehrin kültürel ve sosyal dönüşümüne de katkı sağlıyor.Kaynak:haberaktuel.com