Bodrum'un en büyük alışveriş merkezi Midtown kapılarını açıyor!

Yazdır

Bodrum'un en büyük alışveriş merkezi Midtown haziran ayında Ortakent'te kapılarını açacak. Midtown'ı hayata geçiren Bodrumlu Karakaya Ailesi, Bodrum ve çevresinde sahip olduğu 300'ün üzerinde gayrimenkulü, yeni projelere dönüştürmeyi düşünüyor. İlk sırada butik konut projesi var

1960'lı yıllardan itibaren Türkiye'nin önemli narenciye üreticileri arasında yer alan Karakaya Group, bünyesindeki Mia Dış Ticaret ile Bodrum'un en büyük alışveriş merkezi (AVM) projesini hayata geçiriyor. Türkiye'nin en hızlı tamamlanan AVM'si olması planlanan Midtown'ın, 92 milyon euro yatırım bedeli ile 5.5 ayda tamamlanarak, haziran ayında kapılarını açması hedefleniyor. Karakaya Group Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Murat Karakaya, Karakaya Group olarak, narenciye işinden tamamen çıktıklarını, 1997 yılından bu yana Ege Bölgesi'nde butik konut projeleri hayata geçirdiklerini, Midtown'ın ise şimdiye kadar hayata geçirdikleri en büyük ölçekli proje olacağını belirtti.


Murat Karakaya, Ortakent'te açılacak Midtown Alışveriş Merkezi'nin ana yol üzerinde imara açık en büyük alan üzerine, 77.500 metrekare alan üzerine kurulduğunu, merkezin 100 mağazaya ev sahipliği yapacağını söyledi. Midtown ile pek çok ulusal ve uluslar arası markanın Bodrum piyasasına ilk kez gireceğini vurgulayan Karakaya, 'Boyner'den Carrefour'a Darty'den Mudo City'e kadar pek çok marka AVM'de yer alacak. Bunların yanı sıra sinema zinciri Cinebonus da Midtown ile Bodrum'a gelmiş olacak. Merkez bünyesinde bir de açıkhava sineması olacak' dedi.

 

Bodrum evi stilinde
Mehmet Murat Karakaya, Bodrum'da 300'ün üzerinde gayrimenkulleri bulunduğunu, haziran ayında alışveriş merkezi kapılarını açtıktan sonra bir bir yeni projelere de başlamayı planladıklarını ifade etti. Karakaya, 'Bu yılın ikinci yarısında butik bir konut projesine başlamayı planlıyoruz. Bodrum'da genellikle evler yazlık mantığında yapılıyor. Biz yine klasik beyaz Bodrum evi stilinde fakat insanların yaz kış yaşayabileceği konutlar üretmeyi planlıyoruz' dedi. Kaynak: Akşam

 

Kendi ihtiyaçlarımızdan yola çıktık
Karakaya, AVM'yi tasarlarken Bodrumlu bir aile olarak kendi ihtiyaçlarından yola çıktıklarını anlatarak, '2010 resmi kayıtlarına göre Bodrum kışın 137 bin kişilik bir nüfusa sahip. Bu kesim her geçen gün artıyor. Ve kışın Bodrum'da yaşayan insanların yağmurlu, soğuk havalarda gidebileceği herhangi bir yer yok. Bu anlamda Midtown önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Yaz aylarında ise Bodrum nüfusu 1 milyon kişiyi aşıyor. Üstelik daha önceden Bodrum piyasasına giren perakendecilerin verilerine göre, Türkiye'de yaz ayları boyunca perakende sektöründeki en yüksek cirolar Bodrum'da gerçekleşiyor' diye anlattı.