Başkan Karakullukçu"nun İmar Planı Mesaisi

Yazdır

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 1/5000'lik Nazım İmar Planı, Başkan İsmail Karakullukçu tarafından detaylı bir şekilde inceleniyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 1/5000'lik Nazım İmar Planı, Başkan İsmail Karakullukçu tarafından detaylı bir şekilde inceleniyor.

Başkan Karakullukçu, 1/5000'lik Nazım İmar Planını, imar ve şehircilik müdürlüğü yetkilileriyle detaylı bir şekilde inceledikten sonra, Belediye Meclis Üyeleri ile toplantı düzenledi. Toplantıda Teknik İşler Başkan Yardımcısı Deniz Taş, İmar ve şehircilik Müdürlüğü yetkilileri ve İdari İşler Başkan Yardımcısı Lütfü Tansı da hazır bulundu.

Toplantıda, Belediye Meclis Üyelerine detaylı bilgi veren Karakullukçu, imar planında hatalı olan ve vatandaşın mağduriyetine neden olacak düzenlemeler hakkında itirazda bulunacaklarını dile getirerek, “Değerli Çalışma arkadaşlarım, Arifiye'nin düzenli ve planlı bir yapılaşmaya sahip olması için elimizden geleni yapıyoruz. Sizlerle birlikte on iki bölgede 3191 Sayılı İmar Kanununun 18'nci madde uygulaması yaptık. Bu uygulamalarla hem vatandaşımızın sıkıntılarını giderdik, hem plandaki yollarımızı açtık, hem de bu bölgelerde bulunan sosyal donatı alanlarını kazandık. Şu anda önünüzde bulunan planı lütfen çok dikkatli bir şekilde inceleyin. Biz, çok titiz davranmaya çalıştık. Ancak gözümüzden kaçan noktalar olabilir. Arkadaşlarıma söyledim, planın birer kopyasını size dağıtacaklar. Sizde kendi mahallenizde ve çevrenizde bulunan noktaları inceleyin. Plan, yapılacak itirazlara göre şekillenecek. Sonrasında Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanacak. Buna göre biz de 1/1000'lik Uygulama İmar Planlarımızı yaparak, askıya çıkaracağız" dedi.

Meclis Üyeleri ise, başkanın plan hakkındaki detaylı bilgilendirme toplantısından duydukları memnuniyeti dile getirerek, kendisine teşekkür etti.Kaynak:Haberyurdum.com