AVM'ler kuru sabitledi

Yazdır

Dolar kurunun 2 TL'nin üzerine çıkmasıyla AVM'lere dövizle kira ödeyen perakendecilerin isyanı, bazı AVM yönetimlerine geri adım attırdı.

Dolar kurunun 2 TL'nin üzerine çıkmasıyla AVM'lere dövizle kira ödeyen perakendecilerin isyanı, bazı AVM yönetimlerine geri adım attırdı. Torunlar Grubu'nun Koru Park, Torium, Deepo ve Zafer Plaza merkezlerinde başlattığı kur sabitlemesine Star City, Akbatı ve İnegöl AVM de katıldı. Akbatı, sadece eylülde geçerli olmak üzere doları 1.80, euroyu ise 2.40 TL'den sabitlendiğini açıkladı.

ALT VE ÜST SINIR BELİRLEDİLER

Perakendeciler AVM yönetimlerine gönderdikleri dilekçelerde dolar kurunun 1.60- 1.95, euronun ise 2.2-2.45 TL aralığında sabitlenmesini talep etti. KDM Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Murat İzci, perakendecilerin "Önümüzü göremiyoruz" dediğini, ancak her AVM'nin kur sabitleme konusunda bağımsız hareket ettiğini söyledi.

'Zarar edeni kapatıyoruz'

Roman'ın patronu Turgut Toplusoy, son bir yıldır zarar eden mağazalarını kapattıklarını söyledi. Avukatları aracılığıyla AVM'lerle tek tek kuru sabitleme konusunda görüştüklerini belirten Toplusoy, "Hangi AVM kiracısını kolluyor, hangisi kollamıyor bakacağız. Biz de ona göre hareket edeceğiz" dedi. - See more at: http://www.retailnews.com.tr/7-alisveris-merkezi-kirada-kuru-sabitledi.html#sthash.FgDyPLiY.dpufKaynak:Haber7.com