Arterium Alışveriş Caddesi Görücüye Çıktı!

Yazdır

Arterium Alışveriş Caddesi bugün görücüye çıkıyor. Cathay İnşaat tarafından hayata geçirilen Arterium Alışveriş Caddesi, bugün gerçekleştirilen basın toplantısıyla tanıtılıyor

Yeni nesil gayrimenkul firması olarak 20 yıl önce kurulan Cathay İnşaat, Arterium Projesi ile gayrimenkul sektörüne farklı bir heyecan ve renk katmayı amaçlıyor.

 

Arterium Projesi, Arterium Residence ve Arterium Alışveriş Caddesi olmak üzere 2 bölümden oluşuyor. Residence konseptinde sosyal tesisli daire ve villalar, home – office alanlarına sahipken Arterium Alışveriş Caddesi ise sistematik bir mağaza karmasıyla örgütlenmiş her biri özgün mimari kontüre sahip yapılardan oluşan çok fonksiyonlu bir proje olma özelliği taşıyor.

 

Arterium Alışveriş Caddesi, alışveriş merkezi sistematiği ile çarşının sıcaklığını buluşturan bir konsept. 2009 yılında yapımına başlanan projenin \%60'ı tamamlanmış durumda. 2011 yılının son aylarında 4. ve 6. etabı için yabancı Gulf Grup ile stratejik işbirliğine giren Cathay İnşaat, bu gelişmeyle birlikte projeyi planlanan zamandan daha erken bitireceğini açıkladı.

 

 

GULF GRUP VE CATHAY STRATEJİK İŞBİRLİĞİ

Cathay İnşaat, 2011 yılının son aylarında gayrimenkul yatırım danışmanlığı sektöründe faaliyet gösteren Suudi Arabistan Cidde merkezli MABDA yatırım şirketinin Türkiye'deki iştiraki GULF GRUP REAL ESTATE (Gulf Grup Uluslararası Yatırım Gayrimenkul Danışmanlık Ltd. Şti.) ile stratejik işbirliğine imza attı.

 

2011 Ekim ayı itibari ile resmi olarak Türkiye'deki faaliyetlerine başlayan GULF GRUP REAL ESTATE, bu proje ile Türkiye'deki en büyük yatırımını gerçekleştirdi.

 

Gulf Grup Real Estate Genel Müdürü Yusuf Katipoğlu'nun yapmış olduğu açıklamada; Gulf'ın Türkiye'deki en büyük yatırım ortaklığı olma özelliğine sahip Arterium 4. ve 6. etaplarından toplam 20.000.000 dolarlık işlem değeri hedeflediklerini belirtti. Türkiye'ye ve Cathay İnşaat'a duydukları güvene dayanarak, yatırımlarının ucunu açık bıraktıklarını ve bunun ilk aşaması olarak da yatırım miktarını 5 yıl içerisinde Cathay İnşaat ile birlikte 50.000.000 dolar seviyesine çıkarmak istediklerini de sözlerine ekledi. 

 

 

Arterium Alışveriş Caddesi İletişim bilgileri 

Web    :  www.arterium.com.tr/

e-mail : posta@cathay.com.tr

Tel       : 0212 485 98 00