Antalya'ya kadınlar plajı geliyor

Yazdır

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Türel, Kemer çıkışındaki plajı Sarısu'da kadınlar plajı açacaklarını açıkladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halil Akyüz Huzurevi'nde gazetecilerle bir araya gelen Türel, Konyaaltı sahilinde başlayan ücretsiz plaj uygulamasının, Antalya'nın Kemer hattındaki son noktası Sarısu plajında da Ramazan Bayramı öncesi hayata geçirileceğini bildirdi. 

Sarısu plajını yeniden düzenlediklerini kaydeden Başkan Türel, bunu Lara plajının takip edeceğini söyledi. Bayanlardan gelen özel plaj hizmeti talepleri olduğunu da anımsatan Türel, "Bu çalışmayı da Sarısu'da yapmak suretiyle, kadınlar plajı oluşturmak suretiyle 'Kadınlar Plajı' adıyla vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Kadınlar plajı Antalya'da ilk değil. 1930'lu yıllarda da varmış. 80 sene sonra bunu hatırlayabilmek ve bu konuda adım atmak bize düştüyse ne mutlu bize" dedi. Başkan Türel, bir soru üzerine kadınlar plajının tesettür plajı olmadığını sözlerine ekledi.  Kaynak:turizmguncel.com