Antalya'daki otellerin yarısı vergisini başka ilde ödüyor!

Yazdır

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, 700'e yakın otelden yarısının vergisini, şirketin kayıtlı olduğu Antalya dışında başka ilde ödediğini açıkladı.

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak 24'üncü Vergi Haftası dolayısıyla Vali Yardımcısı Gülihsan Yiğit, Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü ve beraberlerindeki heyeti makamında kabul etti. Heyeti kabulünde verginin ticari hayatı sıkıntıya sokmadan alınması gerektiğine işaret eden Vali Altıparmak, Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü ve beraberindeki heyeti tebrik ederek, “Vergi İdaresi’nin katettiği yol takdire şayan” diye konuştu.

Vali Altıparmak, Vergi Haftası dolayısıyla birçok çalışma yapıldığını, vergi bilincinin ve tahsilâtının yükseldiğine değinerek, “7’sinden 70’ine her bireyin yemek yemek gibi, su içmek gibi hayatın vazgeçilmezlerinden, toplumun refahı için asli bir görev olduğu bilinciyle vergi vermesi gerekiyor. İlkokuldan itibaren bunu hissettirmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Hafta nedeniyle yaptıkları çalışmaları anlatan Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü de, her konuda desteklerini gördüklerini ve çok rahat çalıştıklarını ifade ettiği Vali Altıparmak’a teşekkür ederek, geçen yıl Antalya’nın bütçe gelirlerindeki artışının yüzde 18 iken, bütçeden aldığı giderin yüzde 30’un üzerinde arttığını kaydetti.

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak’ı ziyaret eden Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, yaptıkları çalışmalar hakkında ilgi verirken Antalya'da 700'e yakın 3, 4 ve 5 yıldızlı otel bulunduğunu ancak yarıdan fazlasının Antalya mükellefi olmadığını söyledi. Sütçü, 700'e yakın otelden yarısının vergisini, şirketin kayıtlı olduğu Antalya dışında başka ilde ödediğini ifade etti. Kaynak:turizmguncel com