Ambiance Mobilya, 14. İMOB (Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı)’na damga vurdu.

Yazdır

Türkiye’nin sayılı 3. kuşak nadir mobilya firmalarından biri olan ve yaklaşık 120 yıldır el yapımı klasik avangard mobilyalar üreten Ambiance Mobilya, 24 Ocak Çarşamba günü CNR Yeşilköy’deki 14. İMOB (Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı)’na damga vurdu.

AMBIANCE MOBİLYA’DAN İMOB’DA MODA ŞOVU

Ambiance Mobilya, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek dünyaca ünlü moda tasarımcısı İskender Uprak’ın döşemelik kumaştan yapmış olduğu gelinlikten eteğe kadar birbirinden farklı modellerdeki kıyafetleri eşsiz bir defileyle tanıttı. Artık moda, mobilyanıza uygun kıyafetler giymek!

Azerbaycan, İran, Dubai, Katar, Çeçenistan, Kazakistan, Özbekistan, Çin, Nijerya, Gana gibi birçok ülkeye ihracat gerçekleştiren, Türkiye’de klasik avangard mobilyanın tek adresi Ambiance Mobilya, 23 Ocak Salı  günü CNR Yeşilköy’de kapılarını açan 14. İMOB fuarında yer alıyor. Her sene fuarın en pahalı ve iddialı mobilyalarını sergileyen, “Klasik mobilyayı en hızlı, en kaliteli ve en çok adette üretebilen kapasiteye sahip tek mobilya firması” Ambiance Mobilya, bu kez farklı bir projeye de imza attı. 28 Ocak Pazar gününe kadar devam edecek olan fuarda 4. Hall, 4A03 numaralı stantta yer alan Ambiance Mobilya, kendi tasarımı kumaş koleksiyonunu da 24 Ocak Çarşamba saat 14.00’da muhteşem bir defileyle Türkiye’de ilk kez tanıttı. Fuar için dünyaca ünlü tasarımcı İskender Uprak, döşemelik kumaşlardan benzersiz bir koleksiyon oluşturdu. Ambiance Mobilya, İskender Uprak’ın imza attığı, Anadolu Ateşi dansçılarının yaptığı, 35 kıyafetin ve en sonunda benzersiz bir gelinlikle klas bir damatlığın görücüye çıktığı defileyle fuarda büyük ses getirdi. Mini bir şova dönüşen defile, Türkiye’nin dünyanın tekstil devi olduğunu ve birbirinden benzersiz, kaliteli döşemelik kumaşların moda sektöründe de kullanılabileceğini gösterdi.

Hayvan barınağı yaptırılacak

Aynı zamanda tüm tasarımlarının satışları ile sokak hayvanlarına ve barınaklara bağışta bulunan, atık malzemelerle sadece birer adet ürettiği kırlent, bebek odası, çanta, abajur gibi ürünlerden oluşan geri dönüşüm markasıyla adından söz ettiren İskender Uprak, tasarımları Ambiance Mobilya’ın döşemelik kumaşlarıyla hazırladı. Pantolon, elbise, gömlek, tunik, çanta, ayakkabı, dekoratif yastık, ev aksesuarları, puflar, sehpa ve masa örtüleri, koltuk şalları, abajur, seccade, Kur’an çantası, tespih çantası gibi ürünler, fuarda 100 ila 750 lira arasında satışa sunuluyor. Tasarımlardan elde edilen gelir ise İstanbul’da Bolluca, Bodrum’da Gümüşlük Patileri ve Marmaris’te çeşitli barınaklara bağışlanıyor. Fuardan sonra da Ambiance Mobilya mağazalarında satışı devam edilecek tasarımlardan elde edilen gelir hem hayvan barınaklarına bağışlanacak hem de Muğla çevresinde bir barınak yaptırma projesinde kullanılacak. Türkiye’nin 3. kuşak nadir mobilya firmalarından biri olarak sosyal sorumluluk projesi içerisinde yer almanın gururunu yaşadıklarını belirten Ambiance Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Yanıkçıoğlu,Ambiance Mobilya olarak fabrika bünyemizde birçok köpeğe ve kediye ev sahipliği yapıyoruz. Barınaklara sürekli bağışlarda bulunuyoruz. Sokak hayvanlarının sesini duyurabilmek, barınaklara yapılan bağışın miktarını arttırabilmek için bu işi daha kurumsal bir sosyal sorumluluk projesine dönüştürmek istedik. Türkiye mobilya sektörünün kalbinin attığı 14.İMOB fuarında ünlü moda tasarımcısı İskender Uprak’ın atık döşemelik kumaşlardan kişiye özel tasarladığı ürünleri satışa çıkarıyoruz ve elde ettiğimiz geliri barınaklara bağışlıyoruz.” açıklamalarında bulunurken, 5 farklı ve yeni tasarımlarını da fuarda ilk kez sergilediklerini sözlerine ekledi.