300 yıllık Kıbrıslı Yalısı’nın tanıtımını ERA Gayrimenkul üstlendi

Yazdır

ABD merkezli uluslararası gayrimenkul danışmanlık şirketi ERA Gayrimenkul, Kıbrıslı Yalısı’nın yurt içi ve yurt dışı tanıtımını üstlendi.

ABD merkezli uluslararası gayrimenkul danışmanlık şirketi ERA Gayrimenkul, Üsküdar’daki eski Küçüksu Plajı’nın yanında bulunan ve 64 metrelik cephesiyle ünlü olan Kıbrıslı Yalısı’nın yurt içi ve yurt dışı tanıtım hakkını elde etti. 18. yy’da I. Abdülhamid tarafından Sadrazam Mehmed İzzed Paşa için yaptırılan yalı 1840’da üç farklı sultana sadrazamlık yapmış olan Kıbrıslı Mehmet Emin Paşa tarafından satın alındı. Yalı günümüze kadar İmparatoriçe Eugenie, Irak Kralı II. Faysal, Şair Yahya Kemal Beyatlı gibi önemli isimlere ev sahipliği yaptı.

Harem ve selamlık kısımlarından oluşan yalı 64 metrelik deniz cephesi ile dikkat çekiyor. İçerde, biri merkezde, ikisi kenarlarda olmak üzere, deniz ve kara cephelerini alan üç büyük sofası bulunan yalının tanıtımı hakkında görüşlerini belirten ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, ‘İstanbul’da Boğaz’a en geniş cephesi olan bu tarihi yalının yurt içi ve yurt dışı tanıtım işlemleri için firmamıza gösterilen teveccüh karşısında çok mutluyuz. Geçmişten günümüze çok önemli devlet ve sanat insanlarını ağırlayan yalı, eşsiz manzarası ve konumu ile eşsiz bir hayat sunuyor’ dedi.

Tanıtım çalışmalarını sıra dışı kılan en önemli detayın İstanbul’un tanıtımına yapılacak katkı olduğunu vurgulayan Atalay, ’Bu yalının Türkiye için bir kültür mirası olduğunun bilinciyle gerçekleştireceğimiz tanıtım çalışmalarında geçmişten bugüne malikleri tarafından büyük bir özenle bakılan yalının aynı özenle tanıtım çalışmalarını gerçekleştireceğiz’ diyerek sözlerini tamamladı.

ERA Gayrimenkul hakkında:

1971 yılında ABD’de Jim Jackson tarafından 'Electronic Reality Associates Inc' adıyla hayata geçirilen ERA Real Estate’in kuruluş amacı son teknolojiyi emlak piyasasına taşımaktır. Yüksek standartlardaki gayrimenkul hizmetinin verimli bir şekilde sonuçlandırılması için sistemini; teknoloji ve pazarlamanın en üst düzey seviyede kullanılmasıyla güçlendiren ERA Gayrimenkul, bugün dünyada 2.300’ı aşkın ofisi, 33.000’den fazla ofis sahibi ve danışmanıyla 37 ülkede hizmet veren global bir gayrimenkul markasıdır. 14 Avrupa ülkesinde 6.000’in üzerinde broker/gayrimenkul danışmanı ve 1.108’den fazla ofisiyle en hızlı büyüyen gayrimenkul ağlarından biri olan ERA Avrupa; Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, Romanya, İsveç, İsviçre ve Türkiye’de hizmet vermektedir.

ERA Gayrimenkul Türkiye ise; Haziran 2012’de gayrimenkul konusunda deneyimli iş adamı Can Ekşioğlu’nun girişimi ile operasyonlarına başlamıştır. Girne dahil 13 şehirde 47 ofis ile hizmet veren ERA Türkiye’nin hedefi; gayrimenkul sektöründeki hizmet kalitesini, sektördeki eğitimli profesyonellerin sayısını ve sektörün itibarını yükseltmek, markanın dünyadaki başarısını Türkiye’ye taşımaktır.