2017 Üçüncü Çeyrekte İstanbul Ofis Kiraları Arttı

Yazdır

REIDIN Ofis Kira Endeksi'ne Göre 2017 Üçüncü Çeyrekte İstanbul Ofis Kiraları Arttı

REIDIN Ofis Kira Endeksine göre, İstanbul geneli ofis kira değerlerinde bir önceki çeyrek dönem verilerine göre üst fiyat segmentinde yüzde 0.30 oranında, alt fiyat segmentinde ise yüzde 0.67 oranında artış yaşandı.

Ofis binalarının yoğunlaştığı 14 bölge için hesaplanan metrekare kira değerleri baz alındığında, Anadolu Yakası'nda üst fiyat segmentinde metrekare değerlerine göre 28.31 ABD Doları/m2, alt fiyat segmentinde ise 18.95 ABD Doları/m2 ile en yüksek kira değerine sahip bölge Ataşehir Ofis Bölgesi oldu.

İstanbul Merkezi İş Alanı (MİA) üst fiyat segmenti metrekare değeri 34.63 ABD Doları/m2, alt fiyat segmenti ise 19.03 ABD Doları/m2 olarak ölçülmüştür.

Avrupa Yakası'nda ise  MİA dışındaki ofis bölgelerine bakıldığında Maslak Ofis Bölgesi üst fiyat segmentinde metrekare değerlerine göre 30.01 ABD Doları/m2, alt fiyat segmentinde ise 20.55 ABD Doları/m2 ile en yüksek kira değerine sahip bölge oldu.

Ankara Merkezi İş Alanı (Ankara MİA) ofis kira değerlerinde bir önceki çeyrek dönem verilerine göre üst segmentte yüzde 0.53, alt segmentte ise yüzde 0.16 oranında artış yaşandı.


 

İzmir Merkezi İş Alanı (İzmir MİA) ofis kira değerlerinde bir önceki çeyrek dönem verilerine göre üst segmentinde yüzde 0.69, alt segmentinde ise yüzde 1.78 oranında artış yaşandı.

Raporun tamamını görüntülemek için tıklayınız